Na antenie

RADIOWA KAWIARENKA

Zapraszamy na sporą dawkę dobrej muzyki i rozmowy z ciekawymi ludźmi.
zobacz wszystkie

Aktualności

Słuchacze z Jabłonia w Sokółce

foto
2015-10-06 08:07:00
26 września słuchacze z Koła Przyjaciół KRP w Jabłoniu wzięli udział w pielgrzymce do Sokółki.

Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy naszego księdza prefekta Karola Nasiłowskiego, który jest opiekunem Koła Przyjaciół KRP.

Celem pielgrzymowania była Sokółka, gdzie Hostia została przemieniona w cząstkę Ciała Pańskiego. W planie pielgrzymki znalazły się także Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wasilkowie – Świętej Wodzie z charakterystyczną Górą Krzyży oraz Kalwaria Świętowodzka,  miejsce, w którym każdy może zostawić swój krzyż, odzyskać nadzieję i odwagę do znoszenia swoich codziennych trudów.
Miejscowy ks. proboszcz przyjął nas życzliwie i opowiedział historię tego miejsca. Podczas drogi odśpiewaliśmy Godzinki, odmówiliśmy Różaniec i wiele innych modlitw, ks. Karol poprowadził rozważania oraz opowiedział historię Cudu Eucharystycznego.

Gdy dotarliśmy do Sokółki, przygotowani duchowo mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej w tym szczególnym miejscu i pokłonić się Jezusowi w tej Świętej Hostii. Mieliśmy także okazję obejrzeć projekcję filmową przybliżającą historię Cudu Eucharystycznego.

Wyruszając w dalszą drogę na naszym szlaku pielgrzymkowym następnym miejscem był Różanystok, jest tam Sanktuarium Maryjne, którym opiekują się księża Salezjanie. Tam też ks. proboszcz przybliżył nam historię tego Sanktuarium, potem odwiedziliśmy Suchowolę - kościół, parafię błogosławionego  ks. J. Popiełuszki, zwiedziliśmy też izbę pamięci poświęconą ks. Jerzemu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zamek w Tykocinie.

To był ostatni ,punkt naszego pielgrzymkowego programu. W drodze powrotnej do Jabłonia,  już późnym wieczorem odmówiliśmy Koronkę do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwy wieczorne i Apel Jasnogórski. Ta pielgrzymka pozwoliła nam umocnić się duchowo, zintegrować i  miło spędzić czas w gronie przyjaciół KRP.

Małgorzata Januszko, prezes Koła Przyjaciół w Jabłoniu"Mrowisko"

16 czerwca odbędzie się X Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych więcej

Dzień Otwarty WORD

15 czerwca w Siedlcach promocja bezpiecznej jazdy i inne atrakcje więcej
zobacz wszystkie