Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie jubileuszowe w Nakorach /FOT., VIDEO/

foto
2019-01-14 10:22:00
10-lecie istnienia świętowało w sobotę, 12 stycznia Koło Przyjaciół KRP w Nakorach. Uroczystości jubileuszowe były połączone ze spotkanie opłatkowym. Słuchacze z Nakor swój okrągły jubileusz świętowali wspólnie z zaprzyjaźnionymi oddziałami Koła Przyjaciół z Krynicy, Krześlina, Suchożebrów i Śmiar.

Na początku spotkania gospodrze oraz zaproszeni gości zgromadzili się w kaplicy w Nakorach, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie głos zabrał ks. Dariusz Denisiuk, który przywitał wszystkim obecnych, podziękował za przybycie i wygłosił katechezę na temat pokusy samowystarczalności współczesnego człowieka.

Druga część uroczystości miała miejsce miejscowej świetlicy. Na początku spotkania przemówienie wygłosiła Pani Elżbieta Pulkowska, prezes Koła Przyjaciół KRP w Nakorach. - Nasze spotkanie opłatkowe połączone jest z 10. rocznicą powstania Koła Przyjaciół w Nakorach. Dziękuję bradzo wszystkim za przybycie i za pyszności, które przywieźliście ze sobą, a moim członkom koła za przygotowanie dzisiejszego spotkania - podkreśliła Elżbieta Pulkowska. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Panie z zespołu w Suchożebrach, przy akompaniamencie Pana Grzegorza Rostkowskiego, zaśpiewały kolędy i przywołały świąteczną atmosferę.

Rozmowy przy stole i energiczne tańce na parkiecie wypełniły kolejne godziny spotkania. Znane i lubiane przeboje muzyki rozrwykowej sprawiły, że panie długo nie opuszczały parkietu. Niekwestionowanym tanecznym hitem okazał się ubiegłoroczny przebój Sławomira "Miłość w Zakopanem".Wzruszającym momentem spotkania były podziękowania i gratulacje złożone Pani Elżbiecie Pulkowskiej, która jest założycielką i prezeską oddziału. Słowa podziękowania skierowano również do przedstawicieli rozgłośni. Smakowitym dopełnieniem życzeń i gratulacji był wyśmienity tort z oklicznościowym napisem.