Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PT.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie Koła z Terespola w Kostomłotach

foto
2016-09-19 10:18:00
 17 września od rana Koło z Terespola, korzystając z gościnności jedynej na świecie parafii neounickiej w Kostomłotach oraz życzliwości proboszcza ks. Zbigniewa Nikoniuka, spotkało się na grillowej biesiadzie na terenie rekreacyjnym tej parafii. Spotkanie zainaugurowała prelekcja w świątyni neounickiej na temat historii parafii św. Nikity, jej losów i losów parafian. Z dziejami tego miejsca można się zapoznać korzystając ze strony internetowej: http://www.kostomloty.com/


Następnie wszyscy zgromadzili się przy stołach w miejscu specjalnie przygotowanym na grillowanie i rozpoczęli rozmowy i śpiewy.  Spotkanie wzbogacili swoją obecnością były prezes Koła pan  Józef Ferens z żoną, Ireną. Wygłaszajac krótkie przemówienie, podziękowali zebranym za wytrwałe wspieranie dzieła, w którym sami tak długo aktywnie brali udział. Obecna prezes Koła, pani Grażyna Michalak wyraziła wdzięczność wszystkim zebranym, państwu Ferens,że mimo trudnej sytuaji przyjęli zaproszenie na spotkanie i gospodarzowi miejsca spotkania, ks. Zbigniewowi Nikoniukowi. Przed biesiadą stoły i zebrane na nich dary Boże w postaci bogatego poczęstunku pobłogosławił opiekun Koła ks. Dariusz Denisiuk.
Spotkanie upłynęło w gwarze rozmów i śpiewów do zapewnionej muzyki z nagłośnieniem. 

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie