Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Bogudał.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie Koła z Terespola w Kostomłotach

foto
2016-09-19 10:18:00
 17 września od rana Koło z Terespola, korzystając z gościnności jedynej na świecie parafii neounickiej w Kostomłotach oraz życzliwości proboszcza ks. Zbigniewa Nikoniuka, spotkało się na grillowej biesiadzie na terenie rekreacyjnym tej parafii. Spotkanie zainaugurowała prelekcja w świątyni neounickiej na temat historii parafii św. Nikity, jej losów i losów parafian. Z dziejami tego miejsca można się zapoznać korzystając ze strony internetowej: http://www.kostomloty.com/


Następnie wszyscy zgromadzili się przy stołach w miejscu specjalnie przygotowanym na grillowanie i rozpoczęli rozmowy i śpiewy.  Spotkanie wzbogacili swoją obecnością były prezes Koła pan  Józef Ferens z żoną, Ireną. Wygłaszajac krótkie przemówienie, podziękowali zebranym za wytrwałe wspieranie dzieła, w którym sami tak długo aktywnie brali udział. Obecna prezes Koła, pani Grażyna Michalak wyraziła wdzięczność wszystkim zebranym, państwu Ferens,że mimo trudnej sytuaji przyjęli zaproszenie na spotkanie i gospodarzowi miejsca spotkania, ks. Zbigniewowi Nikoniukowi. Przed biesiadą stoły i zebrane na nich dary Boże w postaci bogatego poczęstunku pobłogosławił opiekun Koła ks. Dariusz Denisiuk.
Spotkanie upłynęło w gwarze rozmów i śpiewów do zapewnionej muzyki z nagłośnieniem. 

VI Wojewódzki Młodziezowy Czempionat Koni Ras Zimnokwristych

26 maja w Bedlnie koło Żabkowa, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbędzie się pokaz koni więcej

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej
zobacz wszystkie