Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Jastrzębiach-Śmiarach

foto
2020-01-13 12:04:00
Działające przy parafii św. Rodziny w Jastrzębiach-Śmiarach Koło Przyjaciół KRP w sobotę, 11 stycznia zorganizowało spotkanie opłatkowe.

Spotkanie rozpoczęła Koronka do Bożego Miłosierdzia. Moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przywołał świąteczną atmosferę. Opłatkiem z gospodarzami podzielili się słuchacze z zaprzyjaźnionych kół z Domanic, Nakor, Krynicy, Grębkowa, Biard.

Jak przystało na spotkanie opłatkowe nie mogło zabraknąć na nim wspólnego kolędowania. Uczestnicy chętnie intonowali znane i lubiane kolędy. W spotkaniu wziął udział proboszcz miejscowej parafii ks. Jarosław Fałdowski oraz ks. Marek Zalewski, proboszcz św. Bartłomieja w Grębkowie.

- Dziękujemy wszystkim za obecność, dziękujemy za przybycie kapłanom. Przepiękna atmosfera, śpiewanie kolęd, wymiana doświadczeń, dużo radości –  Pan Jezus zawsze przychodzi po to, by była radość i pokój serca. Dziękuję za to spotkanie także Pani Marii Zalewskiej, która to je szczególnie zorganizowała – podkreślił ks. proboszcz Jarosław Fałkowski. Dodał, że zaprasza wszystkich chętnych parafian do zapisania się do koła w Jastrzębiach-Śmiarach.

Obecna w Śmiarach Elżbieta Pulkowska, prezes koła w Nakorach, przyznała, że atmosfera panująca na spotkaniu jest bardzo rodzinna.  – Bardzo dziękuję Marysi za zaproszenie i tak miłe spotkanie. Cieszę się, że jestem tutaj, jest bardzo rodzinny, miły nastrój, czujemy się jak w rodzinie – zaznaczyla Elżbieta Pulkowska.

Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują Pani Marii Zalewskiej i słuchaczom za przygotowanie spotkania, życzliwe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.


ZDJĘCIA /kliknij tutaj/

Js