Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie Prezesów Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach

foto
2016-02-29 07:43:00
27 lutego w Siedlcach miało miejsce doroczne spotkanie Prezesów Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Zebraniu przewodniczył ks. Dariusz Denisiuk. Spotkanie rozpoczęto w auli budynku bursy przy ul. Bp-a I. Świrskiego, sąsiadującej z siedzibą Radia Podlasie. Zebranym przedstawił się nowy dyrektor KRP ks. Andrzej Sochal. Urodzony w Siedlcach w 1968 r.

Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, a następnie WSD Diecezji Siedleckiej. W roku 1993 przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Jana Mazura. Pierwsza praca duszpasterska jako wikariusza miała miejsce w Wisznicach. Następnie studiował w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża. Po powrocie do Polski przez siedem lat pracował jako duszpasterz akademicki w Białej Podlaskiej, tworząc między innymi nowy ośrodek DA przy ul. Akademickiej. W roku 2007 został skierowany do pracy w Caritas Polska i przez pięć lata piastował funkcję prezesa Fundacji Pro Caritate. W tym czasie współpracował z różnymi mediami w ramach promocji działań Caritas, a także uczestniczył w tworzeniu nowych mediów internetowych, między innymi telewizji internetowej razem.tv. Od 2014 roku pracuje jako dyrektor ekonomiczny Dzieła Pomocy Ad Gentes, agendy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Od 1 stycznia 2016 r.. pełni funkcję dyrektora Katolickiego Radia Podlasie. Oprócz krótkiej prezentacji swojej dotychczasowej drogi i doświadczeń z nią związanych, ks. Andrzej Sochal wyraził radość i dumę z działalności Radia i Rodzin Radiowych oraz z misji promowania dobra wśród mieszkańców naszego regionu. Przedstawiono również nowego opiekuna Kół Przyjaciół, Dorotę Karpetę.

Następnie głos zabrały: Sandra Czeszejko-Sochacka autorka książki pt. „Zdrowa Dieta 26 na całe życie” promującej zdrowy i urozmaicony sposób odżywiania i Małgorzata Księżpolska, współautorka przepisów zawartych w tej książce. Autorki przekonywały własnym przykładem, że podczas stosowania zasad promowanej przez nie diety, utrata zbędnych kilogramów jest mile widzianym skutkiem ubocznym. Głównym celem zaś pozostaje zachowanie zdrowia, urody i sprawności fizycznej przez całe życie. System, w którym spożywamy każdego dnia 26 różnorodnych składników, przyspiesza przemianę materii oraz likwiduje uczucie głodu, co jest idealną propozycją dla każdego, kto chce dbać o swój wygląd i zdrowie. Hasło „Żyj zdrowo, jedz kolorowo" powinno być przewodnikiem w naszej kuchni każdego dnia. Autorki życzą smacznego gotowania ze „Zdrowa Dietą 26 na całe życie”.

Po krótkiej przerwie na herbatę, zebrani omówili bieżące sprawy Koła Przyjaciół, plany na przyszłe spotkania i pielgrzymki: 26 czerwca planowane są obchody rocznicy Radia w Leśnej Podlaskiej a w październiku – rekolekcje dla Koła Przyjaciół, została złożona propozycja pielgrzymki dla prezesów – jej kierunek zostanie sprecyzowany, gdy otrzymamy odpowiedzi od prezesów. Prezes, Elżbieta Oponowicz, w imieniu Koła w Brzozowicy Dużej zaprosiła wszystkich Przyjaciół na 15 maja na majówkę na godzinę 15:00. W dalszej części uczestnicy przeszli do kaplicy na Celebrację Słowa Bożego, którą poprowadził ks. Dariusz Denisiuk. Rozważaliśmy w skupieniu dary Bożego Miłosierdzia, które przychodzą czasem do nas pod niechcianą lub nieprzyjemną, na pierwszy rzut oka, postacią.

Spotkanie zakończyła agapa – wspólny posiłek w porze obiadowej w refektarzu budynku byłego seminarium duchownego. Prezesi rozjechali się do swoich wspólnot z książkami opisującymi cuda w Lourdes. Dziękujemy za liczne przybycie, miłą atmosferę spotkania i za ciepłe przyjęcie nowego dyrektora Rozgłośni i nowego opiekuna Kół Przyjaciół. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy. Szczęść Boże.
D.K.
Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie