Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Spotkanie Prezesów Koła Przyjaciół KRP

foto
2017-03-18 20:20:14
 18 marca w Siedlcach, w sali Caritas przy Katedrze spotkali się prezesi Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Wśród gości bhł ks. Andrzej Sochal, dyrektor radia i pan Grzegorz Welik, znany historyk i dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach. 
Opiekun Koła ks. Dariusz Denisiuk rozpoczął spotkanie od omówienia spraw organizacyjnych i przedstawienia programu spotkania, a następnie udzielił głosu pierwszemu z zaproszonych gości, panu Grzegorzowi Welikowi, dyrektorowi siedleckiego oddziału Archiwum Państwowego. Znany naszym słuchaczom z audycji "Cudze chwalicie, swego nie znacie", licznych felietonów i opowieści o dziejach różnych parafii odwiedzanych podczas Raiowych Niedziel przez księży pracujących w radiu, pan Grzegorz Welik przybliżył w formie wykładu historię Diecezji Siedleckiej i sylwetki jej najwybitniejszych biskupów.
   Po krótkiej przerwie na kawę i ciastka, głos zabrał kolejny gość, dyrektor Radia, ks. Andrzej Sochal. Przedstawił planowany program obchodów 25-lecia KRP, zaprosił do uczestnictwa w czerwcowej wycieczce do Senatu i podsumował rosnące zainteresowanie pielgrzymką do Libanu.
Następnie pani Renata Dziewulska, ksiegowa KRP wyjaśniła jakie uproszczenia zostały wprowadzone dla emerytw i rencistów w kwestii przekazywania 1% na rzecz instytucji pożytku publicznegoPo jej wystąpieniu ks. Dariusz Denisiuk poprowadził katechezę, w której rozważał znaczenie cierpienia i niedostatku w świetle Ewangelii, historii Hioba i naszej własnej postawy wobec tych ograniczeń.


Dla podkreślenia wymowy katechezy zebrani mogli obejrzeć kilkuminutowy film pt. "Cyrk motyli"


Spotkanie zakończył wspólny obiad połączony z rozmowami o planowanych kolejnych spotkaniach w gronie Przyjaciół KRP

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

25 kwietnia o "Złote Pióro" Starosty parczewskiego zawalczą w konkursie ortograficznym uczniowie szkół ponadpodstawowych. więcej

"Ten cenny czas"

23 kwietnia w Zarębach Kościelnych Fundacja Donum zainauguruje uroczystą galą projekt edukacyjny więcej
zobacz wszystkie