zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Spotkanie Prezesów Koła Przyjaciół KRP

foto
2017-03-18 20:20:14
 18 marca w Siedlcach, w sali Caritas przy Katedrze spotkali się prezesi Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Wśród gości był ks. Andrzej Sochal, dyrektor radia i pan Grzegorz Welik, znany historyk i dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach. 
Opiekun Koła ks. Dariusz Denisiuk rozpoczął spotkanie od omówienia spraw organizacyjnych i przedstawienia programu spotkania, a następnie udzielił głosu pierwszemu z zaproszonych gości, panu Grzegorzowi Welikowi, dyrektorowi siedleckiego oddziału Archiwum Państwowego. Znany naszym słuchaczom z audycji "Cudze chwalicie, swego nie znacie", licznych felietonów i opowieści o dziejach różnych parafii odwiedzanych podczas Raiowych Niedziel przez księży pracujących w radiu, pan Grzegorz Welik przybliżył w formie wykładu historię Diecezji Siedleckiej i sylwetki jej najwybitniejszych biskupów.
   Po krótkiej przerwie na kawę i ciastka, głos zabrał kolejny gość, dyrektor Radia, ks. Andrzej Sochal. Przedstawił planowany program obchodów 25-lecia KRP, zaprosił do uczestnictwa w czerwcowej wycieczce do Warszawy na Sympozjum o Misjach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Świeccy i misje" i zwiedzania Sejmu oraz podsumował rosnące zainteresowanie pielgrzymką do Libanu.
Następnie pani Renata Dziewulska, ksiegowa KRP wyjaśniła jakie uproszczenia zostały wprowadzone dla emerytw i rencistów w kwestii przekazywania 1% na rzecz instytucji pożytku publicznegoPo jej wystąpieniu ks. Dariusz Denisiuk poprowadził katechezę, w której rozważał znaczenie cierpienia i niedostatku w świetle Ewangelii, historii Hioba i naszej własnej postawy wobec tych ograniczeń.


Dla podkreślenia wymowy katechezy zebrani mogli obejrzeć kilkuminutowy film pt. "Cyrk motyli"


Spotkanie zakończył wspólny obiad połączony z rozmowami o planowanych kolejnych spotkaniach w gronie Przyjaciół KRP

"Dojrzałość okresem jest złotym"

24 kwietnia w Sali Białej MOK w Siedlcach odbędzie się uroczysta inauguracja projektu skierowanego do seniorów... więcej

3 urodziny Galerii S

21 wieczorem rozpoczyna się świętowanie 3 rocznicy powstania Galerii Siedlce, od nocy promocji... więcej
zobacz wszystkie