Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Ogólne

Uwolnieni

foto
2019-11-22 13:43:12

Z danych NIK wynika, że ponad 30% byłych wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych wchodzi w konflikt z prawem już niedługo po opuszczeniu ośrodka, przy czym po 5 latach od jego opuszczenia i samodzielnego życia niekorzystna sytuacja pogłębia się i aż 60% wychowanków MOW wchodzi na drogę przestępczą.


Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe i „Amicus Media” przy współpracy z Fundacją „Sławek” realizują projekt „Uwolnieni 2019”, będący kontynuacją ubiegłorocznego projektu pod tą samą nazwą. Jego założeniem jest dotarcie do osadzonych w Zakładach Karnych, wychowanków MOW-ów i uczniów szkół średnich, zlokalizowanych na terenach o podwyższonym zagrożeniu przestępczością. Celem projektu „Uwolnieni 2019” jest przeciwdziałanie zachowaniom przestępczym, profilaktyka uzależnień i promocja zdrowego stylu życia. Jego realizacja prowadzona jest na kilku płaszczyznach. Przeprowadzone i nagrane zostały wywiady z byłymi przestępcami, ich bliskimi oraz ekspertami z zakresu resocjalizacji. Następnie stworzono dokument o młodzieży skonfliktowanej z prawem. Film był emitowany w 30 placówkach podczas spotkań edukacyjnych z udziałem bohaterów tego dokumentu. Kolejnym elementem spotkań była dyskusja, podczas której poruszano zagadnienia takie jak zapobieganie agresji i przestępczości czy uzależnienia. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: uwolnieni.edu.pl, profilu na Instgramie: uwolnieni_2019 oraz Facebooku: Uwolnieni 2019.
Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Melodie Bożych Trąb

8 grudnia w Łochowie gra na ligawkach, a od 12 do 15 w pobliskich miejscowościach koncert pieśni adwentowych więcej

Turniej Tańców Polskich

7 grudnia w Drohiczynie odbędzie się XI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "O Miecz Woja Drogita" oraz XX Regionalny Turniej Tańców Polskich "O Złoty Klucz" więcej
zobacz wszystkie