Na antenie

W NASZEJ RADIOWEJ RODZINIE

O godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem spotykamy się w kręgu naszych dobrych przyjaciół. Zaprasza Joanna Symanowicz.

Wiara

WIELKI POST na antenie Katolickiego Radia Podlasie

foto
2023-02-21 13:28:00
Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Katolickie Radio Podlasie zaprasza słuchaczy do włączenia się w propozycje przygotowane na ten czas przez rozgłośnię. W Środę Popielcową transmisja mszy świętych z siedleckiej katedry o 6.00 i 12.00. W południe mszy świętej będzie przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Od czwartku na antenie KRP powrócą świadectwa z cyklu: Kocham Kościół Chrystusowy. Ich emisja została rozpoczęta w Adwencie i będzie kontynuowana również w Wielkim Poście. Rozmyślania będą miały formę krótkich świadectw – rozwinięcia hasła „Kocham Kościół Chrystusowy…”. Do współpracy zostały poproszone osoby świeckie zaangażowane w życie wspólnot działających w diecezji siedleckiej jak również osoby duchowne. Rozważań będzie można wysłuchać codziennie na antenie Katolickiego Radia Podlasie o godz. 07:15, 11:50, 15:15, 21:20.

Droga Krzyżowa na antenie radia w piątki o 15.30. Natomiast Gorzkie Żale emitowane będą w niedzielę o 19.00.

W najbliższy piątek, 24 lutego, przeżywać będziemy Dzień Pokuty i modlitwy za grzech wykorzystania seksualnego. Ponieważ dla Kościoła sprawa wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne ma nie tylko wymiar prawno-karny i społeczny, ale również moralno-duchowy, stąd wezwanie do modlitwy pokutnej. Ma ona, jak napisał Franciszek w Liście do Ludu Bożego, „rozbudzić sumienia, solidarność i zaangażowanie na rzecz kultury ochrony oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć”. Tego dnia podczas Drogi Krzyżowej modlić się będziemy za osoby skrzywdzone. Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej przygotował skrzywdzony w młodości przez duchownego o. Tarsycjusz Krasucki.

Po godz. 17.00 na antenie KRP prowadzone będą rozmowy o mechanizmach skutecznej prewencji oraz o efektywnych strukturach pomocy osobom skrzywdzonym. Rozmawiać będą: Marta Titanic, prezes Fundacji Św. Józefa KEP, ks. Piotr Studnicki – kierownik biura Delegata KEP ds. Ochrony dzieci i Młodzieży, s. Monika Dudek – prowadząca telefon zaufania „Siostry dla sióstr” oraz Joanna Piekarska, psychoterapeutka z „Pracowni Dialogu”.Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html