Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Wiosna w szafie, czyli te kolory kurtek damskich to hit sezonu!

foto
O kurtkach damskich można by napisać kilkutomową powieść. Na rynku istnieje taka ilość modeli, od casualowych i eleganckich po sportowe, że mając tyle możliwości, niełatwo dokonać właściwego wyboru. Na szczęście możesz zawęzić swoje pole poszukiwań i postawić na modele uniwersalne: damskie kurtki pikowane. Kieruj się kolorami roku 2021, a wybór będzie jeszcze prostszy!

To już wiosna - czas na zmianę garderoby!

Wiosna 2021 będzie jedyna w swoim rodzaju. Tak naprawdę nikt z nas nie potrafi określić, w jakim stopniu będziemy tkwić w pandemicznych obostrzeniach i czy zezwoli się nam na zaniedbywane od roku przyjemności: spotkania w większych grupach, wyjazdy plenerowe, aktywność sportową. To jednak nie powód, by się zamartwiać! Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, tym bardziej że wiosna bywa nieprzewidywalna: nigdy nie wiadomo, kiedy się pojawi. Nie warto zwlekać z zakupem nowej kurtki damskiej na wiosnę. Praktyka pokazuje, że nic nie sprawuje się lepiej na anomalia pogodowe niż kurtki pikowane damskie, które choć cienkie - znakomicie trzymają ciepło. Tylko na jaki kolor się zdecydować? Warto zobaczyć, jakie kurtki pikowane damskie mają aktualnie w ofercie sklepy stacjonarne i internetowe. To pewne, że oferta tego typu sklepów jest zawsze aktualna i zgodna z najnowszymi trendami.

Jakie kolory będą królowały tej wiosny w odzieży wierzchniej?

Odpowiedź na pytanie, na jaki kolor damskiej kurtki pikowanej się zdecydować, jest tak naprawdę bardzo prosta. Asortyment sklepów możemy podzielić na dwie kategorie: podstawowe i nieśmiertelne klasyki, np. szara, granatowa lub czarna pikowana kurtka damska i powiew świeżości, jak żółć, błękit czy róż. Wydaje się, że to żadne zaskoczenie: przecież każda z nas powinna mieć w szafie kolory „basic” oraz te nieco odważniejsze, dzięki którym można się wyróżnić. Z tego samego założenia wyszedł zresztą Instytut Kolorów Pantone, który jeszcze w ubiegłym roku ogłosił barwami roku 2021 nie jeden, a dwa kolory: Illuminating Yellow i Ultimate Gray. Oba zgoła odmienne: pierwszy: szalony i świeży, a drugi pewny i spokojny.

 
Żółta dwustronna kurtka pikowana damska z Denley.pl

Wiosna i kolor żółty - co mają wspólnego?

Kanarkowożółty kolor odzieży, chociażby krótkich damskich kurtek pikowanych, ma napawać nas optymizmem nie tylko po jesienno-zimowej szarudze, ale i smutnym pandemicznym okresie. Ten kolor ma się kojarzyć ze słońcem, którego tak potrzebujemy i które wpływa na nasz dobry nastrój. Skoro słońce, to i światło - jak przysłowiowe „światełko w tunelu”, które ma symbolizować koniec pewnego okresu, nadzieję na lepszą przyszłość i szczęście. Nic nie powinno bardziej kojarzyć się ze szczęściem niż letnie słońce, tak właściwe na kurtkach pikowanych damskich w tym sezonie.


Szara pikowana kurtka damska przejściowa

Szary uspokaja

To prawda, że kolor szary uspokaja. Instytut Kolorów Pantone od wielu lat bada wpływ kolorów na funkcjonowanie człowieka. Stwierdził, że szarość Ultimate Gray ma przywodzić na myśl stałość i hart ducha - to coś, co jest z nami od zawsze i prędko nie zniknie. Zupełnie jak barwa kamieni, piasku i skał, które są z nami od milionów lat. Nieco bardziej humorystycznie tłumacząc wybór Pantone, śmiemy twierdzić, że chodziło raczej o szary odcień dresów, z którymi nie rozstajemy się już od roku. Choć ten kolor sporo mówi o ubiegłym, 2020 roku, to jednak nie zamierzamy spędzić w nim reszty życia i przełamujemy go - idealnie zresztą współgrającą z szarością - żółcią. Ultimate Gray i Illuminating Yellow na damskich kurtkach pikowanych tej wiosny zdają się mówić: „zachowaj spokój - widzimy światełko w tunelu” - i tego się trzymajmy.