Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Sport

Łuków: Najlepsi Sportowcy 2009 Roku (galeria)

2010-02-12 15:55:26
Robert Dołęga, wielokrotny mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów, Edyta Pawłowska, zapaśniczka z klubu ŁKS „Orlęta” powołana ostatnio do Kadry Narodowej Seniorek 2010 roku i Liliana Kamińska młodziutka pływaczka z MKS Delfinek Łuków należąca do Pływackiej Kadry Polski do lat 12 - to laureaci plebiscytu na Najlepszego Sportowca Miasta Łuków w 2009 roku. Podczas finału konkursu, nagrodzono również dwie szkoły osiągające najlepsze wyniki sportowe. Statuetki odebrali Karol Ciołek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 i Marek Kosiński dyrektor Gimnazjum nr 2.

Finał konkursu, organizowanego już po raz drugi przez burmistrza Zbigniewa Zemlo, odbył się w piątek 12 lutego, w nowo otwartej hali przy Gimnazjum nr 2.

Robert Dołęga wygrał konkurs po raz drugi. Zaraz po rozdaniu wszystkich nagród, zapytaliśmy go, jak czuje się jako najlepszy, ale jednak i najstarszy spośród nagrodzonych sportowców:

-Szkoda, że jestem najstarszy, że moja przygoda ze sportem się kończy. Cieszę się, że władza docenia sportowców.

Kapituła Konkursu wybrała 10 najlepszych sportowców. Nominacji było 17.

Najlepszy Sportowiec Miasta Łuków 2009 roku:
I miejsce: Robert Dołęga - podnoszenie ciężarów (ŁKS Orlęta Łuków)
II miejsce: Edyta Pawłowska - zapasy (ŁKS Orlęta Łuków)
III miejsce: Liliana Kamińska - pływanie (MKS Delfinek)
IV miejsce: Ewelina Kędzierska - piłka ręczna (Łukowia)
V miejsce: Mikołaj Jankowski - pływanie (MKS Delfinek)
VI miejsce: Arkadiusz Furlepa - kick boxing (PTS Łukplast)
VII miejsce: Katarzyna Karwowska - kick boxing (PTS Łukplast)
VIII miejsce: Emilia Galińska - piłka ręczna
IX miejsce: Łukasz Kiryło - piłka nożna (ŁKS Orlęta Łuków)
X miejsce: Bartosz Kożuch - lekkoatletyka (UKS Jedynka)

Burmistrz Zbigniew Zemło przyznał też tytuły Ambasadorów Łukowa. Za promocję miasta w kraju i na świecie wyróżniono Małgorzatę Mańkowską Majerek, reprezentantkę Polski w piłkę ręczną, Cezarego Kucharskiego, piłkarza którego nie trzeba przedstawiać, oraz braci Dołęgów: Roberta i Marcina.

-Jestem zaskoczony szczególnie tą nagrodą ambasadora miasta Łukowa. Nic o tym nie wiedziałem, dlatego takie niespodzianki są tym bardziej miłe. Fajnie, że mamy tak wieku uzdolnionych sportowców. Fajnie, że ta młodzież chce uprawiać sport, że chce poprawiać swoją wydolność. Wychowanie poprzez sport jest jednak dobrym wychowaniem.

Sukcesy młodych ludzi nie byłyby możliwe, gdyby nie ich trenerzy. W tym roku wyróżniono pięć osób: Annę Krzyszychę trenerkę łukowskich pływaków, Andrzeja Kiełczykowskiego z UKS Jedynka, Zenona Pawlikowskiego z Policyjnego Towarzystwa Sportowego, trenera kick boxingu, Andrzeja Suchodolskiego z ŁKS Orlęta oraz Grzegorza Wałąchowskiego, trenera zapaśników.

Ponadto przyznano cztery nagrody za promocję miasta w dziedzinie sportu. Trafiły one do Liliany Kamińskiej, Anny Maksim – mistrzyni w kick boxingu, Michała Goławskiego również ćwiczącego kick boxing oraz do Szymona Osińskiego, który kilkanaście dni temu zdobył trzy złote medale na Mistrzostwach Polski w pływaniu i który wkrótce razem z Kadra Narodową Juniorów pojedzie na zawody do Portugalii.
Łuków ma naprawdę wielu zdolnych sportowców. A kolejny plebiscyt, już za rok.AKup/Łuków

Śpiewam Ci Polsko

IV Przegląd Pieśni Patriotycznej 17 listopada w Radomyśli od godziny 14:00 rozpocznie się wielkie śpiewanie pieśni patriotycznych więcej

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie