Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PT.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Z życia Kościoła

Letnia Szkoła Pantomimy – etapem przygotowań do ŚDM w Madrycie

2010-05-27 17:55:22
W dniach od 13 do 18 sierpnia 2010 w Krakowie odbędzie się Letnia Szkoła Pantomimy. To projekt, który pragnie stworzyć możliwości utalentowanym młodym ludziom z całej Polski do rozwijania swoich zdolności w zakresie teatru ruchu.

Odkryć w jaki sposób można poprzez teatr dzielić się przesłaniem Ewangelii, jak również umożliwić im udział w Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie w sierpniu 2011, poprzez wystawienie podczas Festiwalu Młodych przygotowanego wspólnie na warsztatach spektaklu.
 
Szkoła Pantomimy to jeden z projektów duszpasterskich pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, w ramach którego odbyła się już w zeszłym roku w Krośnie pierwsza edycja warsztatów, jak również realizowany jest program Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji.

Osobą prowadzącą warsztaty jest Krzysztof Najdowski, specjalista dziedzinie pantomimy, absolwent wydziału filozoficznego KUL oraz Desmond Jones School of Mime and Physical Theatre w Londynie, od 1990 współpracownik Instytutu Misyjnego ICPE w Niemczech, który brał udział w wielu seminariach i warsztatach związanych z nowoczesną ewangelizacją i teatrem ruchu. Poprzez zajęcia uczestnicy będą mogli odkryć w jaki sposób pantomima oparta jest na naturalnym języku ciała. Zostaną wprowadzeni w elementy technik pantomimy i teatru ruchu. Zobaczą również gdzie i w jaki sposób sztuka milczącej komunikacji może znaleźć swoje praktyczne zastosowania. Zaś ucząc się zasad tworzenia, będą mieli sposobność kreowania własnych scenek mimicznych.

Warsztaty odbędą się w Krakowie-Olszanicy, przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. W planie codziennych zajęć, oprócz ćwiczeń pantomimicznych, znajdą się Msze święte, modlitwy, konferencje. W dniach 19-21 sierpnia przeprowadzona zostanie także druga część warsztatów dla osób, które uczestniczyły w nich w zeszłym roku oraz dla którzy, chcą się włączyć aktywnie w projekt przygotowania spektaklu, pokazywanego w ramach Festiwalu Młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Jest to doskonały projekt nie tylko dla osób związanych z teatrem, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcą ewangelizować poprzez teatr. Osoby zainteresowane mogą przesyłać zgłoszenia na adres: creative@comarts.net .

Zdjęcia oraz filmy z zeszłorocznej Szkoły Pantomimy można znaleźć na stronie www.sdm.org.pl/?page=1&cat=1&id=262

Więcej informacji o programie, warunkach zgłoszenia, osobie prowadzącego oraz świadectwa uczestników na stronie projektu www.akademialiderow.org

Grzegorz Pindelski

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie