Na antenie

SERCE JAK OBŁOK

To audycja poetycka dla czytających i piszących, dla wszystkich, którzy o literaturze i poezji chcą posłuchać i porozmawiać. Każdej niedzieli na program zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Kultura

V Jarmark Świętokrzyski - na zakończenie zaśpiewa Chór Miasta Siedlce

2010-05-15 12:18:01
Na zdjęciu: Chór Miasta Siedlce

Rekonstrukcja pielgrzymki króla Władysława Jagiełły na Święty Krzyżu będzie najważniejszym elementem V Jarmarku Świętokrzyskiego, który rozpocznie się niedzielę 16 maja. Impreza pod hasłem "Moc przed bitwą" nawiązuje do rocznicy bitwy pod Grunwaldem i rozpoczyna tzw.: Tydzień Jagielloński.

 600. lat po wiktorii grunwaldzkiej organizatorzy jarmarku chcą przypomnieć, że to na Świętym Krzyżu Jagiełło modlił się o zwycięstwo. W rolę Króla Jagiełły wcieli się Daniel Olbrychski, zaś narracje całości poprowadzi Maciej Orłoś.

W ramach Tygodnia Jagiellońskiego zaplanowano m.in. zlot młodzieży na Świętym Krzyżu, sesję popularno-naukową zorganizowaną przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz pokazy filmowe.

Tydzień Jagielloński zakończy w niedzielę 23 maja uroczysta Msza Św. z pożegnaniem Króla Jagiełły oraz koncert "Gaude Mater Polonia" w Kościele na Świętym Krzyżu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej i Chóru Miasta Siedlce pod dyrekcją Mariusza Orzełowskiego.

Festyn Rodzinny

22 września w Olszycu Szlacheckim odbędzie się festyn rodzinny więcej

Smaki Jesieni

22 września pod hasłem smaków odbędzie się święto plonów w Paprotni więcej
zobacz wszystkie