Na antenie

SERCE JAK OBŁOK

To audycja poetycka dla czytających i piszących, dla wszystkich, którzy o literaturze i poezji chcą posłuchać i porozmawiać. Każdej niedzieli na program zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Kultura

W katastrofie zginął znany aktor Janusz Zakrzeński

2010-04-11 09:12:26
Jedną z ofiar katastrofy rządowego samolotu w lesie pod Smoleńskiem, jest znany aktor filmowy i teatralny Janusz Zakrzeński. Miał 74 lata. Aktor znany m.in.: z roli Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą odtwarzał w teatrze i filmie.

fot.:www.m-jak-milosc.pl

Janusz Zakrzeński ukończył krakowską PWST. Przed kamerą stworzył kilkadziesiąt kreacji, wśród nich - Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem", Józefa Piłsudskiego w serialu i filmie "Polonia Restituta", Bogdana Zagajnego, reżysera z "Misia", Mikołaja Taszyckiego w "Królowej Bonie", Fijałkowskiego w "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?", doktora Csala w "Sprawie Gorgonowej", Ericka von Hollsteina w "Czarnych chmurach" .Grał też popularnych serialach - "Na dobre i na złe", czy "M jak miłość".

W 2008 Światowy Zjazd Sybiraków przyznał mu nagrodę "Ambasador Sybiraków" za rolę w spektaklu "Bezgłośny Krzyk". W 2009 ponownie przyznano mu tytuł "Ambasador Sybiraków" za całokształt pracy. .

Więcej na: www.wiadomosci24.pl

Festyn Rodzinny

22 września w Olszycu Szlacheckim odbędzie się festyn rodzinny więcej

Smaki Jesieni

22 września pod hasłem smaków odbędzie się święto plonów w Paprotni więcej
zobacz wszystkie