Na antenie

BAJECZKI Z NIEBIESKIEJ KSIĄŻECZKI Pn-Pt

Audycja dla dzieci z bajką na dobranoc, piosenkami i modlitwą. Zaprasza Ewa Pasternak
zobacz wszystkie

Społeczeństwo

Z radia do parafii. Pożegnanie ks. Krzysztofa Pełki

foto
2020-06-30 18:29:01
Ks. Krzysztof Pełka, dotychczasowy kierownik portalu Podlasie24.pl oraz opiekun Koła Przyjaciół żegna się z portalem i Katolickim Radiem Podlasie. Decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy od środy, 1 lipca będzie pełnił obowiązki wikariusza w parafii Konstantynów.

Ks. Krzysztof Pełka stworzył od podstaw stronę radiopodlasie.pl, a w 2010 r. przekształcił ją w Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl. - Móstwo wspaniałych ludzi przewinęło się przez ten czas przez radio i przez portal. Byli to ludzie, którzy wkładali całe swoje serducho, swoje umiejętności, swoje pomysły i niesamowitą energię w swoją pracę. Ci ludzie w mniejszym lub większym stopniu mieli również wpływ na mnie. Był to niezwykły czas - podkreślił. Dodał, że słuchacze i pracownicy portalu podlasie24.pl i Radia Podlasie są zawsze mile widziani w parafii w Konstantynowie.  

We wtorek, 30 czerwca dyrektor rozgłośni ks. kan. Andrzej Sochal podziękował na antenie radia ks. Krzysztofowi Pełce za 13 lat posługi w radiu. 
Krzysztof Pełka w audycji "O tym się mówi" podsumował 13 lat pracy. Wyraził nadzieję na dalszą współpracę z mediami diecezjalnymi i podziękował wszystkim, których Bóg postawił na jego drodze. W piątkowej rozmowie z Marcinem Jabłkowskim ks. Krzysztof wspominał m.in. pierwszy dzień pracy w rozgłośni i portalu podlasie24.pl.

W 2019 r. po skierowaniu ks. Dariusza Densiuka do pracy w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym, ks. Krzysztof objął funkcję opiekuna Kół Przyjaciół KRP. O tym, jak układała się współpraca ze słuchaczami opowiedział we wtorkowej audycji dedykowanej Kołom Przyjaciół

Zaznaczył, że pozostał niedosyt z powodu niezrealizowanych planów, pokrzyżowanych przez epidemię. Na koniec rozmowy zapewnił, że będzie odwiedzał redakcje portalu podlasie24.pl i radia. Ks. Krzysztof Pełka zapowiedział także, że nie żegna się całkowicie z rozgłośnią.

Dotychczasowe obowiązki ks. Krzysztofa Pełki przejmie od środy, 1 lipca ks. Paweł Broński, dotychczasowy wikariusz parafii Komarówka Podlaska.

WIĘCEJ /TUTAJ/

KSkor, Js