Na antenie

SERCE JAK OBŁOK

To audycja poetycka dla czytających i piszących, dla wszystkich, którzy o literaturze i poezji chcą posłuchać i porozmawiać. Każdej niedzieli na program zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Kultura

Aleś Puszkin

2010-05-01 10:38:28
Aleś Puszkin to białoruski malarz, performer i działacz opozycyjny. Nad jego domem w niewielkim Bobrze powiewa biało-czerwono-biala flaga białoruska, a on sam wielokrotnie był skazany za przygotowanie antyreżimowych happeningów. Od 1990 roku zajmuje się także restauracją wnętrz świątyń katolickich i prawosławnych .

Stał się m.in. bohaterem skandalu, gdy w 2000 - roku namalował dla cerkwi w Bobrze fresk przedstawiający Sąd Ostateczny, na którym znaleźli się Aleksander Łukaszenka i metropolita Filaret stojący w otoczeniu diabłów i grzeszników.
Aleś Puszkin był uczestnikiem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, który niedawno odbył się w Moscibrodach pod Siedlcami.
Z artystą rozmawiał Andrzej IlczukZ Alesiem Puszkinem białoruskim malarzem, performerem i działaczem opozycyjnym rozmawiał Andrzej Ilczuk. Rozmowę tłumaczył Edward Gałustow.

AI/SiedlceFestyn Rodzinny

22 września w Olszycu Szlacheckim odbędzie się festyn rodzinny więcej

Smaki Jesieni

22 września pod hasłem smaków odbędzie się święto plonów w Paprotni więcej
zobacz wszystkie