Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 3 grudnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą  parafię diecezji siedleckiej pod wezwaniem św. Zygmunta Króla w ŁosicachProboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach jest ks. kan. Sławomir Kapitan. Pierwszy drewniany kościół rzymskokatolicki, pw. św. Zygmunta w Łosicach, powstał w 1511 roku . W latach 1730-1731 został wzniesiony nowy drewniany kościół. Ufundowany był  przez starostę łosickiego, Antoniego Miączyńskiego dzięki staraniom proboszcza łosickiego, ks. Tomasza Kamieńskiego, który pobłogosławił go w 1731 roku. Konsekracji świątyni dokonał biskup Józef Olszański, sufragan chełmski, 18 lipca 1734 roku. Po ukazie tolerancyjnymh władz carskich już 8 grudnia 1905 roku Piotr Kucharski, proboszcz odtworzonej parafii łosickiej, odprawił pierwszą po 28 latach ofiarę Mszy Świętej. W 1906 roku plany budowy kościoła i plebanii wykonał budowniczy powiatu konstantynowskiego – Milewicz. Wiecej usłysza Państwo w audycji w niedzielny poranek. 
Jest juz kalendarz radiowy na 2018 rok. Będzie dostępny na Radiowej Niedzieli w wymienionych wyżej parafiach.


Na temat parafii, które będą przeżywać Radiową Niedzielę mogą Państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

Gala podsumowująca "Dojrzałość Okresem Jest Złotym"

11 grudnia w Sokołowie Podlaskim nastąpi uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Fundację Donum więcej

Turniej Tańców Polskich

W Drohiczynie w dniach 9-10 grudnia staną w szranki tancerze tańców polskich więcej
zobacz wszystkie