Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 7 października kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą trzy parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach, Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej oraz parafia Św. Małgorzaty w Ulanie.

Proboszczem parafii Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach jest ks. Piotr Trochimiak. Parafia została erygowana w 1938 r. Pierwotny kościół drewniany wybudowano w latach 1940-1941. Obecna świątynia parafialna murowana została wzniesiona w latach 1997-2001 dzięki staraniom ks. Sylwestra Borkowskiego oraz parafian. Świątynię konsekrował ks. biskup Henryk Tomasik 2 września 2001 roku.

Proboszczem parafii Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej jest ks. kanonik Stefan Kurianowicz. Kościół murowany wybudowano w 1856 r. Parafię erygowano w 1930 r.  Z inicjatywy ks. Jana Madeja w latach 1990-1994 świątynię rozbudowano. Kościół konsekrował 6 lipca 1997 r. ks. biskup Henryk Tomasik.

Proboszczem parafii Św. Małgorzaty w Ulanie jest ks. Krzysztof Pawłowski. Pierwotny kościół wybudowano w 1425 r. Obecna świątynia parafialna murowana została wzniesiona w 1771 r. dzięki zaangażowaniu ks. Ignacego Rudzińskiego oraz parafian.

VII Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

25 października w Białej Podlaskiej będzie mozna podziwiać twórczość niezwykłych filmowców. więcej

XVII Podlasie Jazz Festival

W dniach 20 - 21 października w Białej Podlaskiej będzie królował jazz. więcej
zobacz wszystkie