Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 8 października kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 3 parafie diecezji siedleckiej. Będą to: parafia Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu, parafia Św. Mikołaja w Rozwadówce oraz parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kornicy.

 Proboszczem parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu jest ks. prałat Bogdan Sewerynik. Pierwotny kościół datowany jest na II poł. XVI w. Od 1860 r. ze względu na zły stan świątyni, nabożeństwa odprawiano w cmentarnej kaplicy. W 1883 r. rząd rosyjski kaplicę zamknął i zlikwidował parafię. W 1908 r. wybudowano obecny kościół parafialny, a 11 lat później wznowiono parafię.


Proboszczem parafii Św. Mikołaja w Rozwadówce jest ks. Roman Siłuch. Pierwotny kościół, który ufundował Ksawery Sapieha, wybudowano w 1779 r. Obecna świątynia parafialna została wzniesiona w 1910 r. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wznowiono działalność parafii.


Proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kornicy jest ks. Mirosław Pietrzak. Kościół parafialny wybudowano w latach 1907-1908. Rok później erygowano parafię z części parafii góreckiej.


Na temat parafii, które będzie przeżywać Radiową Niedzielę mogą Państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy

W dniach 19 i 20 października uniwersytet siedlecki będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, organizowanego przez Europejskie Centrum Biznesu więcej

V Radzyńska Paraolimpiada

8 pazdziernika w Radzyniu podlaskim pokażą swoje umiejętności sportowe osoby niepełnosprawne więcej
zobacz wszystkie