Na antenie

KULTURA NA FALI

Magazyn poświęcony wydarzeniom kulturalnym i imprezom mającym miejsce w naszym regionie. Relacje, informacje, zaproszenia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 17 czerwca kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Augustyna w Różance, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kodeńcu, Trójcy Świętej w Sosnowicy oraz parafia Św. Andrzeja Boboli w Wytycznie.

Proboszczem parafii Św. Augustyna w Różance jest ks. Jarosław Czech. Pierwotną świątynię wybudowano w 1757 r., a jej fundatorem był Antoni Pociej. W 1875 r. rząd carski zamienił świątynię w cerkiew. Obecna świątynia parafialna została wybudowana w 1908 r. z inicjatywy Augusta Zamoyskiego oraz wiernych. Parafia wznowiła działalność w 1919 r.

Proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kodeńcu jest ks. Ireneusz Zieliński. Kościół parafialny drewniany wzniesiono w 1795 r. Wskutek represji po powstaniu styczniowym kościół przekształcono w cerkiew. Świątynię rekoncyliowano w 1920 r., a dwa lata później parafia wznowiła działalność.

Proboszczem parafii Trójcy Świętej w Sosnowicy jest ks. kanonik Sylwester Borkowski. Pierwotny kościół drewniany, który wybudowano w 1678 r., był włączony do parafii wereszczyńskiej. Siedem lat później biskup chełmski, Andrzej Święcicki, erygował samodzielną parafię. Obecny kościół parafialny murowany został wybudowany w 1797 r. z inicjatywy Tekli Sosnowskiej, wojewodziny połockiej.

Proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Wytycznie jest ks. Aleksander Żywczok. Parafię erygowano w 1938 r. Kościół parafialny drewniany wybudowano w latach 1947-1949.



Memoriał im. Antoniego Trybonia

Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju zaprasza na XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Memoriał im. Antoniego Trybonia. więcej

Sobótkowe Spotkania

17 czerwca chorzy i zdrowi, rodziny i wolontariusze, przyjaciele i sympatycy – wszyscy są zaproszeni przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera do Kukawek w gminie Przesmyki więcej
zobacz wszystkie