Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 28 maja, kapłani pracujący w Katolickim Radio Podlasie odwiedzą następujące parafie: parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie, parafię Matki Bozej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym, parafię Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego w Szczałbie i parafię Trójcy Świetej w Borowiu


Kapłani naszej rozgłośni odNajświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie gdzie probostwo sprawuje ks. kanonik Sylwester Frąc. Pierwszy kościół wyposażył w 1437 r. Klemens Bielański, kolejny wybudował w 1769 r. Michał Suchodolski, właściciel Wojcieszkowa. Obecny kościół parafialny, został wybudowany w latach 1898-1899, dzięki staraniom ks. Tadeusza Leszczyńskiego.  Bp. Franciszek Jaczewski konsekrował świątynię w 1900 r.

Następnie nasi kapłani odwiedzą parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym, gdzie proboszczem jest ks. kanonik  Mieczysław Milczarczyk. Kościół  p.w. św. Jakuba został ufundowany i wyposażony przez Jana Czyszkowskiego w 1588 r. Następny wybudował w 1735 r. Krzysztof Jezierski, starosta grodecki. Obecny kościół parafialny, powstał w latach 1910-1915, dzieki zabiegom ks. Józefa Szyszko.

Kolejną odwiedzaną przez nas parafią jest parafia Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego w Szczałbie, gdzie proboszczem jest ks. Michał Rozwadowski. Parafia została erygowana w 1981 r. Od 1946 r. istniała jako filia duszpasterska. Kościół parafialny powstał w latach 1982-1983 r., dzięki staraniom ks. Czesława Mazurka.

Na koniec, kapłani naszego radia odwiedzą parafię Trójcy Świętej w Borowiu, gdzie proboszczem jest ks. Dariusz Parafiniuk. Kościół w 1547 r  wybudował i wyposażył Jan Warszawicki, kasztelan liwski. Kolejną  świątynię wybudowała Ludwika Moszyńska w 1831 r., kościół konsekrował w 1845 r. Bp Franciszek Lewiński, sufragan podlaski.

Na temat parafii, które będą przeżywać radiową niedzielę mogą państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

MASTER Rolnicze nowości - Przetestuj i kup!

28 maja w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz maszyn rolniczych i nie tylko... więcej

"Lubelskie tez chodzi"

27 maja V etap Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking więcej
zobacz wszystkie