Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 17 listopada kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Trójcy Świętej w Rokitnie, Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu, św. Stanisława Biskupa Męczennika w Komarnie oraz parafia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Klonowicy Dużej.

Proboszczem parafii Trójcy Świętej w Rokitnie jest ks. Zbigniew Karwowski. Pierwotny kościół obrządku greko-katolickiego został uposażony przez króla Augusta II w 1699 r. Obecna świątynia parafialna, drewniana została wzniesiona w 1859 r. Wskutek represji carskich kościół zamieniono na cerkiew w 1874 r. Świątynię rekoncyliowano w 1918 r., a rok później erygowano parafię.

Proboszczem parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu jest ks. prałat Bogdan Sewerynik. Pierwotny kościół datowany jest na II poł. XVI w. Od 1860 r. ze względu na zły stan świątyni,  nabożeństwa odprawiano w cmentarnej kaplicy. W 1883 r. rząd rosyjski kaplicę zamknął i zlikwidował parafię. W 1908 r. wybudowano obecny kościół parafialny, a 11 lat później wznowiono parafię.

Proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Komarnie jest ks. kanonik Stanisław Smoliński. Pierwotny kościół murowano-drewniany wybudowano w 1844 r. Obecna  świątynia murowana została wzniesiona w latach 1987-1990 z inicjatywy ks. Tadeusza Lewczuka oraz parafian.

Proboszczem parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Klonowicy Dużej jest ks. Bogusław Sienczewski. Świątynię wybudowano w 1851 r., a jej fundatorem był Stanisław Serwiński. Parafię erygowano w 1921 r.

Msza Św. z udziałem chórów parafii siedleckich

21 listopada w kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach celebrowana będzie msza święta dla chórów, z okazji wspomnienia św. Cecylii. więcej

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej
zobacz wszystkie