Na antenie

Dobry wieczór z Radiem Podlasie

Wiadomości regionalne - wydanie rozszerzone. Podlaski serwis sportowy.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 16 czerwca kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu, Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wodyniach, Świętej Rodziny w Jastrzębiach-Śmiarach oraz parafia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie.

Proboszczem parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu jest ks. Andrzej Kondraciuk. Pierwotny kościół wybudował w 1711 r. Józef Przygodzki, kanonik kamieniecki i proboszcz suchożeberski. Parafię utworzono z części parafii Niwiski. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w 1794 r., jego głównym fundatorem był Krzysztof Cieszkowski. Do 1864 r. zarząd nad parafią pełnili Księża Marianie. Rząd rosyjski usunął ich z parafii. W 1921 r. do skórzeckiej parafii powrócili Księża Marianie.

Proboszczem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wodyniach jest ks. Krzysztof Buczyński. W 1445 r. z inicjatywy Stefana Wodyńskiego, właściciela Wodyń, wybudowano kościół drewniany, jako filię kościoła parafialnego  w Seroczynie. W 1558 r. ustanowiono samodzielną parafię. Obecny kościół parafialny wzniesiono w 1776 r. z inicjatywy Anieli Załuskiej, właścicielki ziemskiej.

Proboszczem parafii Świętej Rodziny w Jastrzębiach-Śmiarach jest ks.  Sławomir Groszek. Kościół murowany wybudowano w latach 1991-1994. Parafię erygował biskup Jan Wiktor Nowak 26 sierpnia 1997.

Proboszczem parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie jest ks. Wiesław Nestoruk. Parafię erygowano w 1933 r. i w tym samym roku wybudowano kościół drewniany. Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1986 -1988  z inicjatywy ks. Ryszarda Iwaniuka oraz parafian.

"Mrowisko"

16 czerwca odbędzie się X Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych więcej

Dzień Otwarty WORD

15 czerwca w Siedlcach promocja bezpiecznej jazdy i inne atrakcje więcej
zobacz wszystkie