Na antenie

SIELSKO-ANIELSKO

Z TOBĄ ŚWIAT JEST JAŚNIEJSZY to zaproszenie dla całej rodziny. Z nami wybierzesz się na misyjne krańce świata, dowiesz się gdzie nas spotkasz podczas Radiowych Niedziel oraz wsłuchasz się w Słowo Boże. Zaprasza Karolina Bogudał.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą dwie parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: św. Jakuba Apostoła w Piotrowicach oraz parafia św. Stanisława Kostki w Wólce DobryńskiejProboszczem parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrowicach jest ks. Józef Bielawski. Pierwotna świątynia jest datowana na koniec XVI w. Obecny kościół murowany wzniesiono w 1801 r., a jego fundatorami byli Jan i Antoni z rodu Ostrorogów. Z inicjatywy ks. Michała Pióro oraz parafian świątynię powiększono i gruntownie przebudowano w latach 1896-1899.


Proboszczem parafii Św. Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej jest ks. Maciej Głasek. Parafię erygowano w 1933 r. Rok wcześniej wybudowany został kościół drewniany. W latach 1998 – 2005, dzięki zaangażowaniu ks. Jana Czapskiego oraz parafian, wzniesiono nową świątynię. Biskup Zbigniew Kiernikowski konsekrował nowo wybudowany kościół 3 czerwca 2005 r.

Dożynki Gminne w Mokobodach

Akcja charytatywna PODARUJ ODROBINĘ SERCA DANIELOWI 19 sierpnia Koncert Andrzeja Rybińskiego i atrakcje dla rodzin więcej

Jarmark Sapieżyński w Kodniu

19 sierpnia godz. 13:00 Koncerty, pokazy, gry, atrakcje dla dzieci więcej
zobacz wszystkie