Na antenie

Drogami Młodości

Jeśli myślisz, że twoja młodość i Bóg chadzają innymi drogami - posłuchaj co mówią o tym Twoi rówieśnicy. Drogami Młodości w każdy piątek o 21.40.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 19 stycznia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 3 parafie Diecezji Siedleckiej. Będą to parafie: Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu, Trójcy Świętej w Terespolu oraz parafia św. Anny w Kodniu.

Proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu jest ks. Michał Oleszczuk. Pierwotny kościół datowany jest na poł. XVI w. W 1731 r. z inicjatywy Anny Radziwiłłówny wybudowano kościół drewniany. Rząd rosyjski w 1892 r. zlikwidował parafię. Obecną świątynię parafialną wzniesiono  w 1907 r., a 12 lat później parafia wznowiła działalność.

Proboszczem parafii Trójcy Świętej w Terespolu jest ks. Zdzisław Dudek. Pieczę nad pierwszym kościołem, który został wzniesiony pod koniec XVII w., pełnili Dominikanie. W 1888 r. rząd carski zlikwidował parafię. W 1905 r. parafia wznowiła działalność i od tego roku posługę w niej pełnią księża diecezjalni. W 1981 r. rozbudowano wzniesiony w 1863 r. kościół.

Proboszczem parafii św. Anny w Kodniu jest o. Damian Dybała. Parafia została erygowana za życia założyciela Kodnia – Jana Sepiehy, ale dokładna data jej powstania nie jest znana. Pierwsza świątynia drewniana uległa zniszczeniu wskutek pożaru. Obecny kościół parafialny wzniesiono w XVII wieku przez Mikołaja Sapiehę – kasztelana wileńskiego. W wyniku represji po powstaniu styczniowym rząd rosyjski zamienił kościół na cerkiew. Parafię rzymskokatolicką przywrócono w 1920 r., a 7 lat później biskup Henryk Przeździecki sprowadził do Kodnia obraz Matki Bożej Kodeńskiej. W 1927 r. pieczę nad parafią powierzono Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej.Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie