Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Wniebowzięcia NMP w Wildze, Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie oraz parafia Św. Stanisława Kostki w Kosyniu.

Proboszczem parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach jest ks. Krzysztof Wałek. Pierwotna drewniana świątynia jest datowana na początek XV w. Wskutek wylewu Wisły w 1736 r. uległa ona zniszczeniu. Z inicjatywy  marszałka koronnego Franciszka Bielińskiego w tym samym roku wybudowano obecny kościół parafialny. 

Proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Wildze jest ks. Marek Żak. Pierwotna świątynia została wybudowana na początku XV w. Fundatorem kolejnej drewnianej świątyni, wzniesionej w 1771 r., był Bogusław Zajączek, właściciel Wilgi. Obecny kościół parafialny murowany wybudowano w latach 1913-1918 dzięki staraniom ks. Jana Bednarka oraz parafian.

Proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie jest ks. Andrzej Tomczak. Marcin Dobiecki, właściciel ziemski, wybudował kościół murowany  w 1805 r. 70 lat później, wskutek represji carskich, świątynię przekształcono w cerkiew. Kościół rekoncyliowano w 1918 r., a parafia wznowiła działalność rok później.

Proboszczem parafii Św. Stanisława Kostki w Kosyniu jest ks. Piotr Chodźko. Kościół murowany wzniesiono w latach 1888-1890, natomiast parafię erygowano w 1946 r.


Na temat parafii, które będą przeżywać Radiową Niedzielę mogą Państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

25 kwietnia o "Złote Pióro" Starosty parczewskiego zawalczą w konkursie ortograficznym uczniowie szkół ponadpodstawowych. więcej

"Ten cenny czas"

23 kwietnia w Zarębach Kościelnych Fundacja Donum zainauguruje uroczystą galą projekt edukacyjny więcej
zobacz wszystkie