Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 17 lutego kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, Bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Leśnej Podlaskiej oraz parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach.

Proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej jest ks. kanonik Andrzej Biernat. Parafia została erygowana w 1925 r. Kościół parafialny murowany wybudowano w latach 1979-1984 dzięki zaangażowaniu ks. Leopolda Mosaka oraz parafian.

Proboszczem parafii Bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej jest ks. prałat Janusz Onufryjuk. Parafię erygowano w 1990 r. W latach 1992-1998 wzniesiono świątynię murowaną z inicjatywy ks. Stanisława Zajki oraz parafian. Kościół konsekrował biskup Jan Wiktor Nowak 4 października 1998 r.

Proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Piotra i Pawła, Sanktuarium Maryjne w Leśnej Podlaskiej jest o. Marek Moga. Pierwotny kościół wybudowano w 1686 r., a jego fundatorem był ród Michałowskich. Obecną świątynię murowaną wzniesiono w latach 1718 – 1758. W 1727 r. pieczę nad świątynią przekazano ojcom Paulinom. W 1875 r. rząd carski kościół przekształcił  w cerkiew, a parafię zlikwidował. Świątynię rekoncyliowano w 1918 r., a rok później parafia wznowiła działalność i powrócili do niej ojcowie Paulini.

Proboszczem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach jest ks. kanonik Adam Kamecki. Pierwotny kościół datowany jest na koniec XV w. Podczas potopu szwedzkiego świątynia spłonęła. Wybudowany w 1658 r. kościół uległ zniszczeniu wskutek pożaru w 1789 r. Następny kościół fundacji króla Stanisława Augusta także spłonął. W 1852 r. wybudowano kolejną drewnianą świątynię, która uległa kasacie w 1875 r. Obecny kościół murowany wzniesiono w latach 1906-1911 z inicjatywy ks. Antoniego Śliwińskiego oraz parafian.Js

I Powiatowa Konferencja Edukacyjna

20 lutego w Łosicach spotkają się uczestnicy pierwszej konferencji edukacyjnej powiatu łosickiego więcej

Przedszkoliada

19 lutego w hali ARMS przy ul. Prusa 6 w Siedlcach odbędzie się impreza z cyklu ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR więcej
zobacz wszystkie