Na antenie

SIELSKO-ANIELSKO

Z TOBĄ ŚWIAT JEST JAŚNIEJSZY to zaproszenie dla całej rodziny. Z nami wybierzesz się na misyjne krańce świata, dowiesz się gdzie nas spotkasz podczas Radiowych Niedziel oraz wsłuchasz się w Słowo Boże. Zaprasza Karolina Bogudał.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 2 grudnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 3 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: katedralna Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, Św. Jana Pawła II w Siedlcach oraz parafia Św. Aleksego w Oleksinie.

Proboszczem parafii katedralnej Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach jest ks. kanonik Grzegorz Suchodolski. Kościół murowany wybudowano w latach 1906-1912 z inicjatywy ks. Józefa Scipio del Campo oraz mieszkańców Siedlec. Świątynię  konsekrował biskup Franciszek Jaczewski w 1913 r., natomiast parafię erygowano w 1919 r. Pięć lat później kościół został podniesiony do godności katedry na mocy bulli Stolicy Apostolskiej.

Proboszczem parafii Św. Jana Pawła II w Siedlcach jest ks. Jarosław Oponowicz. Parafia została erygowana 26 sierpnia 2014 r. na mocy dekretu biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.  W 2015 r. wybudowano kaplicę, w której obecnie sprawowane są nabożeństwa.

Proboszczem parafii Św. Aleksego w Oleksinie jest ks. kanonik Andrzej Witkowski. Pierwotny kościół drewniany został wzniesiony w 1545 r., a jego fundatorem był Aleksy Boimski, właściciel ziemski. Dwa lata później Benedykt Izbiński, biskup poznański, utworzył parafię. W 1926 r. z inicjatywy ks. Marcelego Weissa, ówczesnego proboszcza, kościół gruntownie odrestaurowano i powiększono. Obecna świątynia  drewniana została wybudowana w 1945 r.

Chatka z piernika

Finał konkursu 19.12 w "Reymontówce" więcej

kolęda radiowa

Kolejna odsłona konkursu na współczesna kolędę lub pastorałkę więcej
zobacz wszystkie