Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę,25 czerwca, kapłani pracujący w Katolickim Radio Podlasie odwiedzą następujące parafie: parafięAntoniego w Kotuniu, parafię Sw. Mikołaja Biskupa w Krześlinie, parafię św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie i parafię św. Szymona i Tadeusza Apostoła w Czołomyjach

Probostwo w parafii św. Antoniego w Kotuniu sprawuje ks. Marek Antonowicz. Po I wojnie światowej otworzono kaplicę w domu prywatnym, którą następnie powiększono. Przy kaplicy tej została utworzona w 1922 r. parafia. Obecny kościół został wybudowany w latach 1948-1953, przez ks. Henryka Liszewskiego (seniora), a poświęcony w 1954 r.

        Proboszczem parafii św. Mikołaja Biskupa w Krześlinie jest ks. Jarosław Fałdowski. Pierwszy kościół pochodził z XVI w. Obecny kościół parafialny wybudowano w latach 1730-1740, początkowo  mieli tu swoją siedzibę OO. Dominikanie, lecz w 1743 r. przekazano ją OO. Bernardynom. Klasztor został zamknięty przez rząd rosyjski w 1864 r. Parafię erygowano w 1910 r. z par. suchożebrskiej.

        Proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie jest ks. Kanonik Krzysztof Pawelec. Pierwszy kościół wybudował tu w 1424 roku bp poznański Laskary Gosławicki. W 1425 roku powstała tutaj parafia pod wezwaniem św. Bartłomieja i św. Pawła apostołów, św. Stanisława i św. Mikołaja Biskupów. Kościół ten przetrwał do 1747 r. W latach 1898-1902 ks. Ludwik Michał Mystkowski, proboszcz grębkowski wybudował kościół neogotycki pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła. 10 sierpnia 1902 roku świątynia została konsekrowana przez bp lubelskiego Franciszka Jaczewskiego.

             Proboszczem parafii św. Szymona i Tadeusza Apostoła w Czołomyjach jest ks. Sławomir Połóg. Obecny kościół parafialny został wybudowany w 1858 r., w 1984 r. przeszedł przebudowę i został powiększony.

           

Na temat parafii, które będą przeżywać radiową niedzielę mogą państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

IV Turniej Smaków, Liw

25 czerwca na Zamku w Liwie odbędzie się wielka uczta smakoszy potraw regionalnych więcej

8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów

25 czerwca przez Platerów przebiegnie w największej tutejszej imprezie sportowej... więcej
zobacz wszystkie