Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Ogólne

Zmarła Ewa Pankiewicz, była dziennikarka Katolickiego Radia Podlasie

foto
2019-04-29 12:48:53
Po długiej i ciężkiej chorobie, w nocy 26/27 kwietnia w wieku 72 lat, zmarła Ewa Pankiewicz, była dziennikarka Katolickiego Radia Podlasie, współtwórczyni Koła Przyjaciół KRP, prezenterka radiowa i autorka wielu audycji radiowych, m. in.: istniejącej do dziś poniedziałkowej wieczornej audycji „Świat ludzkich uczuć”. Uroczystości pogrzebowe ś. p. Ewy Pankiewicz odbędą się 2 maja w Siedlcach.

O godzinie 11.00 w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa.

Zanim ś. p. Ewa Pankiewicz trafiła do Katolickiego Radia Podlasie była m. in.: wychowawczynią w Domu Dziecka w Stoku Lackim, dyrektorką Domu Kultury w Siedlcach. Przez wiele lat wraz z mężem Andrzejem Pankiewiczem (zmarł 17 października 2017 r.) - prezesem Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start Siedlce, prowadziła turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Pracowała także jako pracownik dydaktyczny w Wyższej Szkole Rolniczo - Pedagogicznej w Siedlcach (obecnie UPH).

W 1993 roku, rok po powstaniu Katolickiego Radia Podlasie rozpoczęła ponad 10 – letnią historię za radiowym mikrofonem. Tu do 2004 roku współtworzyła i prowadziła audycje radiowe takie jak „Pomoc człowiekowi, radość dawania”, czy istniejącą do dziś poniedziałkową audycję wieczorną „Świat ludzkich uczuć”. Była współtwórczynią i koordynatorką Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Słuchacze radia i pracownicy do dziś wspominają „panią Ewę”, jej żywiołowość i otwartość. Po odejściu z Radia wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała w rozgłośni polonijnej. Po powrocie do Siedlec współtworzyła gazetę parafialną we wspólnocie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. Będąc już na emeryturze poświęciła się rodzinie i swoim pasjom. Zmarła w nocy 26/27 kwietnia.

PRZECZYTAJ WSPOMNIENIE O Ś.P. EWIE PANKIEWICZ /kliknij tutaj/

inf. Jerzy Kirzyński

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie