Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Archiwum

Ciesz się Ziemio Ulańska, bo w tej Świątyni stanęło 22 kapłanów…

2009-03-07 21:12:05
Dzień Prymicji to święto i wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej. Dziś w Ulanie nowy etap w swoim życiu rozpoczął nasz parafianin Piotr Mazurek, ksiądz który dzień wcześniej w Katedrze Siedleckiej z rąk księdza biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego przyjął święcenia kapłańskie. Uroczystość ta zgromadziła wielu parafian i gości.
Ksiądz Jacek Sereda w homilii wygłoszonej na Mszy Prymicyjnej nawiązał do Ewangelii św. Marka. Powiedział, że ,, Jezus przechodząc przez Stok zaczepił o dom Państwa Mazurków i tam odnalazł i powołał Piotra. Zwrócił również uwagę na trzy momenty, które pomogą dobrze przejść kapłańską drogą:
To – dzień 24 stycznia dzień Prymicji - trzeba często do niego wracać
To – pełnić zawsze Bożą wolę
To – być Mostem łączącym dwa brzegi
     Na koniec życząc  Bożego Błogosławieństwa ksiądz Jacek podarował prymicjantowi stułę – symbol kapłaństwa i prosił żeby zawsze patrząc na ten dar przypominał sobie swoją prymicję.
Ksiądz Piotr ze wzruszeniem dziękował wszystkim których spotkał dotychczas, prosił o modlitwę i błogosławił...
 
     Księże prymicjancie...
     ...stajesz dziś, przed Bogiem na kobiercu z ludzkich pytań utkanym – o pierwszą miłość gdzieś zapomnianą, o swoją słabość, o przyszłość, i tyle różnych spraw na ziemi.
A Bóg spyta tylko…. Piotrze, czy miłujesz bardziej niż inni, bardziej niż śpiew ptaka, wodę i powietrze, czyjeś włosy rozwiane na wietrze…
Nie odpowiesz – sił braknie -  Ty wiesz Panie!


     Życzymy Ci księże Piotrze wielu sukcesów w służbie dla Boga i ludzi, nieś Słowo Boże, Miłość Bożą i samego Boga wszystkim oczekującym. W chwilach trudnych i radosnych niech Bóg będzie zawsze z Tobą. Niech ma Cie w swojej opiece i obdarza licznymi łaskami. Na drogę życia kapłańskiego życzymy Księdzu Prymicjantowi Szczęść Boże.
     Wśród wielu parafian i ja tam byłam i relację przekazałam - Jadwiga Wierzchowska - prezes KP z Ulana.


Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html