Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

18-lecie Koła Przyjaciół KRP w Ulanie

foto
2022-05-08 09:22:00
W sobotę, 7 maja parafialny oddział Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z Ulana świętował 18-lecie istnienia.

O godz. 18:00 w parafii św. Małgorzaty sprawowana była Msza św. w intencji słuchaczy z parafialnego oddziału Koła Przyjaciół w Ulanie. Homilię wygłosił ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół. – Dziś dziękujemy za 18 lat funkcjonowania Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Ulanie. Chcę podziękować najpierw Bogu za koło i za zaangażowanie tych, którzy wspierają nas ofiarami, a nade wszystko modlitwą. To jest bardzo cenne - dziękuję słuchaczom z koła za modlitewną ochronę. Chcemy pomodlić się o Boże błogosławieństwo dla radia, które w tym roku obchodzi 30. rocznicę istnienia oraz dla ulańskiego koła, świętującego dziś osiemnastkę  – podkreślił ks. Paweł Broński.

Po Eucharystii gospodarze i goście udali się do sali parafialnej. Na początku spotkania ks. proboszcz Krzysztof Pawłowski poprowadził modlitwę. Jadwiga Wierzchowska, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Ulanie powitała gości. – Witam przedstawicieli radia oraz naszego ks. proboszcza, ks. Michała – naszego opiekuna oraz ks. Stanisława Wakulskiego, który był proboszczem wtedy, gdy powstawało nasze koło – powiedziała prezeska.  Następnie przybliżyła działalność ulańskiego oddziału i omówiła wybrane inicjatywy podejmowane przez koło na przestrzeni 18 lat na płaszczyźnie parafialnej, diecezjalnej oraz radiowej.  - Z zapałem przez te18 lat podejmowaliśmy zadania powierzone nam przez parafię, radio, a później, jak się okazało, przez diecezję. W parafii prowadziliśmy Adorację, różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W 30-letnią historię radia wpisujemy się i my ze swoją osiemnastką – zaznaczyła.

Dodała, że współpraca z rozgłośnią od początku układa się bardzo dobrze. – To wiele godzin naszych relacji antenowych, wspólnych wieczornych modlitw, dzięki którym staliśmy się rozpoznawalni wśród słuchaczy, to także wspólne świętowanie jubileuszy, to nawiązane znajomości i przyjaźnie, to nagrody i wyróżnienia, które otrzymaliśmy przez te lata – podsumowała.

Ks. Michał Pniewski, opiekun koła powiedział, że działalność oddziału to wspieranie Radia Podlasie poprzez ofiarę i modlitwę, a tym samym wspieranie osób chorych, cierpiących, które nie mogą wyjść z domu i dzięki rozgłośni mogą się łączyć w modlitwie.

Głos zabrał także ks. Stanisław Wakulski, emerytowany proboszcz. – Niech nie przyjdą chwile zwątpienia. Pani Jadwigo prowadź jeszcze to koło, masz na pewno wiele swoich obowiązków codziennych, zdrowie też nie zawsze dopisuje. Ja w tej chwili nie widzę osoby lepszej od pani, która by to koło poprowadziła. Jesteście potrzebni, bądźcie razem  – podkreślił.

Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu owocnych lat działalności.


WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/