Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Społeczeństwo

Adam Ochmański Sołtysem Roku Województwa Lubelskiego

foto
2021-11-28 09:51:00
Adam Ochmański, sołtys Teodorowa w powiecie łukowskim, w Plebiscycie Mistrzowie Agro 2021 zdobył tytuł Sołtysa Roku 2021 Województwa Lubelskiego. W sobotę, 27 listopada pan Adam, który jest też prezesem Koła Przyjaciół KRP w Wandowie, odebrał nagrodę podczas gali w ramach Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie k. Warszawy.

Plebiscyt Mistrzowie Agro 2021 rozpoczął się na początku października. W ramach plebiscytu przyznano tytuły: Sołtys Roku, Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku i Sołectwo Roku. Najpierw laureaci zostali wybrani osobno w powiatach. Później awansowali do wojewódzkiego etapu. Finałowe głosowanie zakończyło się we wtorek, 23 listopada o godz. 21.00. Adam Ochmański zdobył największą liczbę głosów i otrzymał tytuł Sołtysa Roku 2021 Województwa Lubelskiego.

Ks. Adam Juszczyński, proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Wandowie na antenie Katolickiego Radia Podlasie złożył gratulacje Adamowi Ochmańskiemu. - Prezes naszego Koła Przyjaciół w Wandowie wygrał konkurs na Sołtysa Roku w Województwie Lubelskim. Jako proboszcz i wspólnota parafialna cieszymy się bardzo i gratulujemy zdobycia tego tytułu. Życzymy motywacji do pracy na rzecz wspólnoty lokalnej i parafialnej. Pan Adam pełni wiele funkcji w naszej parafii. Jeszcze raz gratuluję - podkreślił.

MISTRZOWIE AGRO to największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który jest organizowany przez dzienniki regionalne oraz ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro". Plebiscyt organizowany jest z okazji Centralnych Targów Rolniczych - największych targów nowoczesnych technologii dla rolnictwa w Polsce.WIĘCEJ /TUTAJ/

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html