Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

APOCALYPSIS - nowa płyta Tomasza Goski

foto
2023-02-07 13:25:00
Rok po premierze albumu GENESIS traktującym o początku wszechświata, wydawnictwo Unitas proponuje kolejną muzyczną opowieść z wątkami biblijnymi. Tym razem o apokaliptycznej wizji końca świata.

Wizja końca świata może zarówno napawać trwogą, jak i fascynować swoim spektakularnym przebiegiem. APOCALYPSIS to 40-minutowa opowieść o czasach ostatecznych podzielona umownie na pięć rozdziałów. Zaczyna się od prologu symbolizującego pełnię czasów. Sercem kompozycji jest dwudziestominutowe Dies Irae opisujące tytułową apokalipsę. Dwa kolejne utwory to wyobrażenie biblijnego Sądu Ostatecznego oraz wieczności. Na płycie znalazły się także dwa bonusowe fragmenty poszerzające podstawowy program kompozycji o dodatkowe wątki. Wszystko to w podniosłej formie inspirowanej hollywoodzką muzyką filmową.

Autorem muzyki jest Tomasz Goska – realizator dźwięku i producent muzyczny pracujący w KRP, wielki pasjonat filmu oraz muzyki filmowej, felietonista magazynu Presto, a także redaktor naczelny największego w Polsce serwisu internetowego poświęconego muzyce filmowej, FilmMusic.pl. W poniższym przewodniku po Apocalypsis wyjaśnia okoliczności powstania tej muzyki.

Płyta została opublikowana w limitowanej ilości 300 egzemplarzy nakładem wydawnictwa Unitas i można ją nabyć między innymi w internetowym sklepie wydawnictwa: https://www.wydawnictwo-unitas.pl/apocalypsis.html

Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl są patronami medialnymi tego wydawnictwa.

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html