Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Wiara

DROGAMI MŁODOŚCI piątek 21:40

foto
2021-05-14 10:29:11
W przeddzień organizowanej w Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu konferencji: NA GRANICY ŻYCIA I ŚMIERCI, będącej spotkaniem z ideą hospicyjną, w audycji gościć będą Reprezentantki Hospicjum „Pomorze Dzieciom”, Hospicjum Perinatalnego „Tulipani” i Centrum Wsparcia po Stracie „eMOCja”. Swoją posługę adresują one do par, które podczas stanu błogosławionego dowiadują się o nieuleczalnej chorobie swojego dziecka oraz do osób, które nagle utraciły swoich bliskich, lub dowiedziały się, że same są blisko przejścia na drugą stronę życia.

Nasi Goście przybędą z Gdańska i opowiedzą o swoich codziennych zmaganiach, o pracy z „towarzyszką chorobą i śmiercią”, o misji towarzyszenia rodzinom i ich gasnącym dzieciom, które przychodzą na ten świat czasami tylko na kilka oddechów.

Moc w słabości się doskonali! (2 Kor 12,9b)
Skoro nie możemy dołożyć dni do ich życia, dokładajmy życia do każdego dnia.

Zadamy Im takie – między innymi – pytania:
►Co skłoniło Je do podjęcia tak niezwykłej: pięknej, a jednocześnie tak trudnej posługi?
►Co w tej pracy jest największą radością, a co największą trudnością?
►Co Panie chciałyby powiedzieć Ludziom młodym, a szczególnie Studentom?

W trakcie audycji – jak zawsze – można zadzwonić do studia, lub wysłać smsa. Dwie pierwsze osoby, które zadzwonią, otrzymają upominek – książkę, autorstwa jednej z Pań.

Można też wziąć udział w spotkaniu w Kodniu, które odbędzie się w sobotę, 15 maja. Początek o godz. 13:00, zakończenie Mszą Świętą o godz. 18:00. Swój ewentualny udział w konferencji można zgłaszać pod numerami: 83 375 41 19 lub 83 375 41 20.

W audycji wezmą także udział Studenci oraz Ojciec Dariusz ze Wspólnoty Oblatów w Kodniu.
Audycję poprowadzi ks. Jacek Jaśkowski.