Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Aktualności

Dziennikarze sprzątali las

foto
2022-10-07 18:13:00
Troska o środowisko jest bardzo ważna, dlatego coraz częściej organizowane są akcje sprzątania lasu. Jedna z nich odbyła się 7 października w lesie pod Siedlcami. Udział w akcji wzięli pracownicy Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl.

W ciągu godziny, w lesie w obrębie ulic Domanickiej, Borowikowej i Dzieci Zamojszczyzny, pracownicy uzbierali sześć worków śmieci. - Zdajemy sobie sprawę, że za dzień lub dwa w tym lesie pojawią się ponownie butelki, puszki czy reklamówki, ale chcemy robiąc dobry uczynek, nagłośnić problem zaśmiecania terenów leśnych. To jest niestety w naszym kraju plaga, z którą należy walczyć wszelkimi sposobami. A najskuteczniej walczy się dając dobry przykład. Dlatego uzbrojeni w rękawice i worki przemierzaliśmy ten kompleks leśny w piątkowe przedpołudnie - mówią pracownicy rozgłośni.

Akcja została zorganizowana we współpracy z Nadleśnictwem Siedlce. Placówka udzieliła wsparcia poprzez przekazanie worków na śmieci i rękawic roboczych, transport i odbiór zebranych śmieci. Ponadto Nadleśnictwo udostępniło teren do zorganizowania ogniska w ramach zakończenia i podsumowania akcji.

W akcji wzięli udział: Artur Dernowski, Monika Jabłkowska, Krzysztof Łubkowski, Edyta Łukaszewska, Ewa Pasternak, Monika Radomyska, Joanna Symanowicz oraz dyrektor KRP ks. Marek Bieńkowski. Dziękujemy Nadleśnictwu Siedlce za pomoc i koordynację akcji.


Pełną galerię zdjęć zobaczysz TUTAJ