Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Aktualności

Festyn Rodzinny z racji Jubileuszu Katolickiego Radia Podlasie

foto
2022-09-03 13:48:00
Były występy, tańce, atrakcje dla starszych i młodszych oraz plac zabaw dla dzieci. Słuchacze i przyjaciele Katolickiego Radia Podlasie świętowali w Siedlcach 30 - lecie istnienia diecezjalnej rozgłośni.

3 września uroczystości zainaugurowała Msza św. której w siedleckiej katedrze przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Od godziny 11.15 do 15.00 wszyscy bawili się na placu przy Kurii Diecezjalnej w Siedlcach na Festynie Rodzinnym. Byli pracownicy radia, przedstawiciele Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, duszpasterze oraz grupy modlitewne, które modlą się za pośrednictwem rozgłośni. Na scenie zaprezentowały się widoczne na zdjęciu dzieci ze Studia Piosenki "Singers" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach

Na początek zebranych powitał ks. Marek Bieńkowski, dyrektor rozgłośni. W pierwszej części festynu zagrały: Kapela Zbucka, Kapela Moko-Bęc z Mokobód, zespół  „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa oraz Studio Piosenki „Singers” z Siedlec.

Kolejnym punktem było wręczenie Kołom Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie wyróżnień – statuetek za długoletnie wspieranie naszej rozgłośni modlitwą, dobrym słowem i ofiarami.

W drugiej części można było usłyszeć: zespół „Babie Lato” z Gminy Suchożebry, Zespół Śpiewaczy Chodów oraz zespół  „Gwiazdor” z Terespola.

Całość poprowadził ks. Paweł Broński - opiekun Kół Przyjaciół KRP. W trakcie festynu były liczne atrakcje dla starszych i najmłodszych uczestników oraz poczęstunek.

O godzinie 17.00 w   Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach rozpocznie się Gala Jubileuszowa z koncertem Marcina Sójki. WIĘCEJ ZDJĘĆ /TUTAJ/