Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Jak wybrać perfekcyjną suknię ślubną?

foto
Suknie ślubne występują w wielu fasonach. Wybór konkretnego z nich powinien być podyktowany nie tylko osobistymi preferencjami i poczuciem estetyki, ale przede wszystkim sylwetką przyszłej panny młodej oraz jej proporcjami. W podjęciu dobrej decyzji pomocna okaże się wizyta w sprawdzonym salonie, w którym uzyskamy stosowną poradę oraz przymierzymy wybrane modele w celu wyboru tego najlepiej dostosowanego do naszych preferencji.

Fasony i odcienie sukien ślubnej

Kreacje ślubne są dostępne w bardzo szerokim i zróżnicowanym wyborze. Co roku pojawiają się coraz to nowe modele, które zachwycają ozdobami oraz efektownymi materiałami. Wszystkie suknie ślubne dostępne w sprzedaży możemy jednak przypisać do konkretnych kategorii – fasonów, które warunkują ich wybór. Konkretne kroje sukien ślubnych najlepiej leżą bowiem na określonych typach kobiecych sylwetek. Do najpopularniejszych fasonów ślubnych kreacji należy princessa, syrena, styl empire i klasyczny. Każdy z nich będzie nieco inaczej układał się na konkretnej sylwetce oraz wpływał na ostateczną prezencję sukni.

Oprócz fasonu, bardzo istotną kwestią w wyborze sukni ślubnej jest jej kolor. W naszej kulturze przyjęło się przekonanie, że ślubna kreacja musi być biała i po takie sięga zdecydowana większość przyszłych panien młodych. Klasyczna biel może mieć jednak nie jedno imię, a suknie ślubne występować w różnych jej odcieniach. Wybór konkretnego z nich powinien być z kolei podyktowany kolorystyką cery przyszłej panny młodej. Zdecydowana większość Polek najlepiej będzie wyglądała w kreacjach ślubnych w odcieniach złamanej bieli/écru, po czystą biel z niebieskim podtonem powinny natomiast sięgnąć panie o wyrazistym typie urody przypominającym królewnę śnieżkę.

Jaki fason sukni ślubnej pasuje do konkretnej sylwetki?

Wyróżniamy cztery podstawowe fasony sukien ślubnych. Fason klasyczny charakteryzuje się prostą konstrukcją w kształcie litery A z delikatnie rozszerzonym dołem. Jest to dość uniwersalny model, który dobrze kamufluje wydatniejszy brzuszek oraz podkreśla kobiece wcięcie w talii. Dobrze sprawdzi się w przypadku wysokich panien młodych o dość chłopięcych kształtach, które chcą dodać swojej sylwetce więcej kobiecości. Model princessa jest uznawany za najbardziej ozdobny – suknie ślubne w tym fasonie posiadają szeroką spódnicę oraz obcisły gorset, który podkreśla zgrabny biust i skutecznie kształtuje kobiecą sylwetkę. Cechą charakterystyczną kreacji w stylu princessa jest bogactwo ozdób w postaci brokatowych materiałów, falban, koronek, kryształków, pereł i wielu innych.

Innym, bardzo popularnym fasonem jest syrena. Jest to bardzo kobiecy krój, który w efektowny sposób podkreśla praktycznie wszystkie atuty kobiecej sylwetki – biust, biodra oraz zgrabne wcięcie w talii. Warto po niego sięgnąć, kiedy mamy w miarę proporcjonalną sylwetkę z dobrze zaznaczonymi biodrami i proporcjonalnym biustem. Fason empire jest z kolei dedykowany wysokim pannom młodym, które chcą zamaskować za mało wyrazistą talię. Dobrze sprawdzi się także w przypadku puszystych pań, gdyż odcięcie lekko poniżej linii biustu skutecznie maskuje brzuszek oraz podkreśla zgrabny biust.