Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Wiara

Jubileusz Koła Przyjaciół KRP w Kąkolewnicy

foto
2021-10-16 15:30:00
W sobotę, 9 października Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z Kąkolewnicy świętowało jubileusz 25-lecia działalności.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. sprawowana w intencji słuchaczy z Koła Przyjaciół. Homilię wygłosił ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Koła Przyjaciół KRP. –  Papież Benedykt w Liście na Wielki Post napisał, że cechami wiary są wdzięczność i zdumienie. Mamy wiele powodów do zdumienia i wdzięczności. Bez wdzięczności człowiek się nie rozwija, bo w pysze swojej myśli, że sobie tylko zawdzięcza to, co otrzymał. Dzisiaj jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas działania Koła Przyjaciół w Kąkolewnicy – stwierdził ks. Paweł Broński. Po Eucharystii słuchacze i zaproszeni gości udali się do sali parafialnej na przyjęcie.

Na początku głos zabrała Stanisława Głowniak, prezeska koła. - W tym roku obchodzimy 25-lecie koła w Kąkolewnicy. Ks. Tadeusz Dzięga, były proboszcz naszej parafii, założył nasze Koło Przyjaciół. Pozdrawiamy księdza i żałujemy, że nie ma go na tej uroczystości. Koło istnieje od kwietnia 1996 r.  Spotykamy się na modlitwie w kościele parafialnym modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia w pierwszą niedzielę miesiąca. Dodała, że koło organizuje spotkania opłatkowe, wyjeżdza na różaniec do studia radiowego, przeprowadza zbiórkę w ramach jałmużny wielkopostnej na rzecz radia. Oddział angażuje się także w życie parafii poprzez m.in. prowadzenie różańca w październiku oraz Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu. Przedstawiciele koła biorą udział w spotkaniach integracyjnych organizowanych przez inne oddziały.- Obecnie koło liczy 25 osób - podkreśliła Stanisława Głowniak.

Przedstawiciele rozgłośni dziękują słuchaczom za zorganizowanie spotkania, życzliwą i rodzinną atmosferę.


ZDJĘCIA /TUTAJ/