zobacz wszystkie

Społeczeństwo

Koło Przyjaciół KRP z Wandowa świętowało 10-lecie /ZDJĘCIA,FILMY/

foto
2022-06-05 11:55:00
W sobotę, 4 czerwca w Teodorowie Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z Wandowa świętowało 10-lecie powstania.

Jubileusz uświetniły swoimi występami zaprzyjaźnione zespoły ludowe. Na początku zaprezentował się zespół Moko-Bęc z Mokobód. Od pierwszych taktów kapela swoim śpiewem porwała uczestników do wspólnej zabawy. Ludowe przyśpiewki oraz znane i lubiane przeboje wprowadziły biesiadną atmosferę.

Ten radosny nastrój podtrzymał swoim śpiewem i tańcem Zespół Śpiewaczy "Chodów". Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewania. Następnie obie kapele połączyły siły i wspólnie wystąpiły, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją wszystkich obecnych.

Jak przystało na jubileusz nie mogło zabraknąć gratulacji i życzeń. Delegacje zaprzyjaźnionych Kół Przyjaciół działających w Mokobodach, Domanicach, Konstantynowie, Suchożebrach złożyły Krystynie i Adamowi Ochmańskim życzenia.

- Krysiu, Adasiu życzymy Wam wszystkiego najlepszego, duzo pomyślności. Życzymy, abyście nie tracili tej charyzmy, którą macie. Wiemy, że Adaś jesteś bardzo aktywnym człowiekiem, za to Ci bardzo dziękujemy. Krysia jest wspaniałą towarzyszką życia i także Twoją ukochaną sekretarką. Cieszymy się, że jesteśmy tutaj razem z Wami w 10. rocznicę Waszego koła. Krysiu, Adasiu wszystkiego najlepszego - powiedziała Małgorzata Sekulska, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Domanicach.

- Koło Przyjaciół Suchożebry również składa serdeczne życzenia na kolejne lata działalności. Życzymy, aby w kole przybywało młodych osób. Wszystkiego dobrego, siły, zdrowia, aktywności i obyśmy się częściej spotykali - dodała Barbara Branowska, zastępca prezeski Koła Przyjaciół KRP w Suchożebrach.

Życzenia złożył także ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół KRP. - W imieniu ks. dyrektora Katolickiego Radia Podlasie składam serdeczne życzenia i gratulacje. Chcę podziękować Panu Bogu za ten czas, za wszelkie dobro, które z Jego woli, a naszymi rękami dzieje się i mam nadzieję dziać się będzie w parafii Wandów i tutaj w Teodorowie. Cieszyć się trzeba, że po tym trudnym czasie epidemicznym, tutaj jesteśmy, śpiewamy, tańczymy i jesteśmy blisko siebie. Wasz 10. jubileusz wpisuje się w 30-lecie Katolickiego Radia Podlasie. Miejmy nadzieję, że Wy będziecie świętować kolejne rocznice, a my z Waszą i Bożą pomocą pójdziemy naprzód - podkreślił ks. Paweł Broński.

Gdy już wybrzmiały życzenia i gratulacje głos zabrał Adam Ochamański, prezes Koła Przyjaciół KRP w Wandowie. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za tak liczne przybycie. W szczególności dziękuję mojej żonie oraz koleżankom z Koła Przyjaciół i Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie tej uroczystości. Zespołom dziękuję za wspaniałe śpiewy i tańce - zaznaczył.

Przedstawiciele rozgłośni dziękują za zaproszenie i organizację wspaniałego jubileuszu.


ZDJĘCIA I FILM /TUTAJ/