Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Wiara

Komunikat dotyczący obchodów Święta Papieskiego

foto
2021-06-27 09:12:00
We wtorek, 29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, obchodzony będzie Dzień Papieski. W tym dniu szczególną modlitwą obejmiemy następcę Apostoła Piotra - papieża Franciszka. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze siedleckiej we wtorek o godz. 18.00. Wydział Duszpasterstwa siedleckiej kurii zaprasza do udziału w tej modlitwie księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich a księży proboszczów prosi również, aby w swoich parafiach sprawowali w tym dniu Eucharystię w intencji Papieża Franciszka.

Oto tekst komunikatu:

KOMUNIKAT WYDZUŁU DUSZPASTERSTWA
dotyczący obchodów Święta Papieskiego

Czcigodny Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Siostry i Bracia!

Dnia 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Szczególną modlitwą obejmiemy następcę Apostoła Piotra - papieża Franciszka, prosząc dla Niego o potrzebne łaski i moce Ducha Świętego w kierowaniu Kościołem.

W łączności z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce we wszystkich katedrach tego dnia będą sparowane Eucharystie w intencji Ojca Świętego Franciszka. Pragnę poinformować, że Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda będzie przewodniczył Mszy św. w Katedrze Siedleckiej we wtorek 29 czerwca o godz. 18.00.

Zapraszamy do udziału w tej modlitwie księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich.
Czcigodnych Księży Proboszczów prosimy również, aby w swoich parafiach sprawowali w tym dniu Eucharystię w intencji Papieża Franciszka, upraszając wraz ze swoimi parafianami potrzebne łaski dla niego w posłudze Piotrowej.

Ks. Mariusz Zaniewicz
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa
Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

L.dz. 734/2021
Siedlce, dnia 25 czerwca 2021 r.
Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html