Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Materace dostępne w Łomży - kiedy stary wymienić na nowy?

foto
Dobra jakość snu wpływa korzystnie na funkcjonowanie człowieka i regenerację jego organizmu. Zdarza się, że sen jest zaburzony ze względu na różnorodne czynniki, na przykład hałas, złe oświetlenie w sypialni, zbyt wysoką temperaturę. Na sen wpływają także warunki w sypialni, na przykład sam materac. Problemy ze snem, wybudzanie się w nocy, trudności z koncentracją i bóle kręgosłupa mogą wskazywać na to, że trzeba wymienić stary materac na nowy.

Bezsenność, trudności ze snem - to mogą być skutki spania na nieodpowiednim materacu

Spanie na starym materacu, który jest nadmiernie wyeksploatowany, może doprowadzić do różnego rodzaju trudności fizycznych i psychicznych. Okazuje się, że jedną z najważniejszych konsekwencji spania na nieodpowiednim materacu, są bóle kręgosłupa i karku, a czasami także problemy z krążeniem i drętwienie kończyn. Zwykle takie dolegliwości bólowe są pierwszym sygnałem, wskazującym na to, że koniecznie trzeba kupić nowy materac. Do innych ważnych skutków spania na starym, nieodpowiednim modelu materaca, należą:

•    bezsenność, a także trudności z zaśnięciem, wybudzanie się w nocy,
•    problemy z koncentracją i uwagą,
•    pogorszenie się funkcjonowania w ciągu dnia, co może dotyczyć nauki, życia zawodowego,
•    zmęczenie i drażliwość,
•    przybieranie na wadze.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że spanie na starym, zbyt wyeksploatowanym materacu, może także nieść ze sobą długotrwałe konsekwencje takie jak starzenie się skóry, pojawianie się zmarszczek, a także skrzywienie kręgosłupa. Ważnym skutkiem są także chroniczne objawy psychiczne, a więc zmęczenie i drażliwość. Każdy użytkownik, któremu zależy na zdrowym śnie, spokoju w nocy, a także komforcie, powinien sprawdzić ofertę na Materacelomza.pl oraz na Materacezamosc.pl. Znajdują się tam materace marki Hilding, renomowanego, szwedzkiego producenta.


 
Kiedy wymienić stary model materaca na nowy?

Sygnały wskazujące na to, że trzeba wymienić stary materac na nowy, to nie tylko wyżej opisane odczucia fizyczne i psychiczne, ale także wyraźne znaki, które dotyczą samego materaca i jego konstrukcji. Przede wszystkim na zbyt starym, zniszczonym materacu, mogą pojawić się wgłębienia i odkształcenia. W sytuacji, gdy takie sygnały można zobaczyć niedługo po zakupie materaca, wskazuje to raczej na niską jakość wykonania komponentów. W takiej sytuacji tym bardziej należy zdecydować się na zakup nowoczesnego i wygodnego modelu materaca. W starych materacach mogą także pojawić się widoczne, wystające sprężyny, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Dobrze zainwestować w innowacyjny model materaca sprężynowego kieszeniowego lub piankowego - takie powierzchnie do snu są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze niż stare materace. Warto także pamiętać o tym, że dla niektórych spanie na starym modelu materaca, może spowodować problemy alergiczne, ponieważ na wyeksploatowanej przestrzeni zbiera się dużo kurzu, roztoczy, bakterii i alergenów. Ważnym sygnałem jest także sam wiek materaca, ponieważ większość specjalistów zaleca wymianę modelu na nowy po około 7-10 latach, chyba że inaczej zaleca producent materacy.Szeroki wybór nowoczesnych i wygodnych materacy w ofercie marki Hilding

W ofercie producenta Hilding można znaleźć wiele wygodnych, komfortowych materacy, wykonanych z nowoczesnych komponentów. Spora część modeli ma gwarancję 15-letnią, dzięki czemu materace mogą posłużyć znacznie dłużej użytkownikom. Marka Hilding słynie także z tworzenia wyjątkowych modeli dwustronnych, które zapewniają wyjątkowo wygodny sen i możliwość zmiany strony materaca. Dobrze zainwestować w komfortowy, nowoczesny materac i cieszyć się spokojnym snem.