Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Wiara

Nowy cykl audycji - Teologia na progu domu

foto
2022-10-01 16:45:00
„Teologia na progu domu” – to nowy cykl audycji, które pojawią się na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Pierwsza rozmowa już dziś, 5 października w ramach wieczornego programu „Czarno na białym”.

W każda pierwszą środę miesiąca, na rozmowy o poszukiwaniu „ziaren teologii” w naszej codzienności oraz wychodzeniu ze światłem Ewangelii na „Areopag mediów”, zaprasza prowadzący audycję – ks. Marek Weresa.

- Dziś potrzebujemy włączyć orędzie chrześcijańskie w „nową kulturę”, tworzoną przez media. Potrzebujemy na sprawy naszego codziennego zabiegania, na „progi domów”, tego czym żyjemy rzucić inne – Boże spojrzenie - wskazał ks. Marek Weresa.

Pierwszym gościem „Teologii na progu domu” będzie Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicysta, autorka książek, m.in. „Emilia i Karol Wojtyłowie”, „Jerzy Popiełuszko. Biografia”, „Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski”, „Zaczęło się od Wadowic”.

Dziś wieczorem w KRP rozmowa o świętości, która zaczyna się w rodzinie. Będziemy rozmawiać o teologii na progu domu dwóch wielkich Polaków – św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy od 21:40.


SŁUCHAJ ONLINE /TUTAJ/Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html