Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

Rozdajemy rodzinne zaproszenia do Doliny Dinozaurów

foto
2023-07-17 18:55:00
Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym. Do zdobycia są czteroosobowe zaproszenia do Doliny Dinozaurów, która znajduje się w Jabłonowcu w gm. Trojanów.

Dolina Dinozaurów to największy na Mazowszu rodzinny, edukacyjny park tematyczny poświęcony tym fascynującym zwierzętom oraz archeologii-zatem jest to idealne miejsce dla fanów dinozaurów i miłośników przygód!

W plastyczny i przystępny sposób odwiedzający w każdym wieku mogą zapoznać się z historią naszej planety oraz sposobami zdobywania wiedzy o niej. Dolina Dinozaurów to miejsce w którym można – a jakże – spotkać się OKO w OKO z dinozaurem i doświadczyć świata tych fascynujących, prehistorycznych stworzeń, zaś wiedza ta przekazywana jest w sposób niezwykle atrakcyjny i urozmaicony zarówno dla dzieci, jak dla dorosłych.

Prezentowane postacie, artefakty i filmy oraz zbudowana wokół nich opowieść pomogą lepiej zrozumieć świat dinozaurów, a także badających ich skamieniałe szczątki paleontologów. Spacerując przez park, odwiedzający przemierzają klimatyczne ścieżki, gdzie czekają na nich realistyczne modele dinozaurów, zaś dalej – w strefie wykopalisk  mogą wcielić się w role badaczy i odkrywców, czyli najprawdziwszych paleontologów. A to jeszcze nie koniec atrakcji! W cenie biletu Dolina Dinozaurów oferuje również strefę do zabawy, gdzie dzieci mogą bawić się i uczyć o dinozaurach w przyjaznej i beztroskiej atmosferze.

Malowniczo położony park Dolina Dinozaurów znajduje się z dala od zgiełku, na skraju uroczej wsi Jabłonowiec, gdzie dojeżdża się zarówno z Warszawy jak Lublina w około godzinę drogą ekspresową S17 i gdzie panuje błoga cisza i spokój. Według wielu znajduje się tu również zaginiony czakram szczęścia – ktokolwiek tu przyjedzie od razu wyczuwa te pozytywne wibracje. Zresztą najlepiej sprawdzić i samemu się przekonać!  Przed przyjazdem warto zapoznać się z legendą dotyczącą znalezienia szczątków najprawdziwszego dinozaura właśnie w Jabłonowcu.


DATY I GODZINY OTWARCIA:

Sezon rozpoczął się 27 maja. Od poniedziałku do piątku Dolina Dinozaurów  jest dostępna tylko dla umówionych wcześniej grup zorganizowanych, zaś w dłuuugie weekendy i od 24 czerwca do 3 września codziennie również dla Gości indywidualnych
Jabłonowiec 41a, 08-455 Trojanów


JAK MOŻNA WYGRAĆ?


Prosimy o przesłanie/dostarczenie pracy plastycznej prezentującej dinozaura. W przygotowaniu pracy może wziąć udział rodzina.
Technika pracy jest dowolna, format A4.
Na odwrocie pracy należy napisać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz nr tel. rodzica.

Pracę można dostarczyć osobiście do Działu Promocji Radia Podlasie (Siedlce, ul. Świrskiego 56, II piętro od pon. do pt. w godz. 8:00- 16:00) lub wysłać na adres: Katolickie Radio Podlasie, ul. Świrskiego 56, 08 - 110 Siedlce z dopiskiem KONKURS DOLINA DINOZAURÓW.

Autorów czterech najciekawszych prac nagrodzimy czteroosobowym zaproszeniem do DOLINY DINOZAURÓW!


Na prace czekamy do 1 SIERPNIA do godz. 16:00.

Wyniki konkursu opublikujemy 7 sierpnia.
Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html