Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Aktualności

Słuchacze na spektaklu w Warszawie

foto
2021-10-26 08:39:00
W sobotę, 23 października oraz w niedzielę, 24 października grupa słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie wyruszyła do Warszawy na spektakl „Prorok”. Wystawiana w Instytucie Audiowizualnym sztuka opowiada o Prymasie Stefanie Wyszyńskim walczącym z komunistycznym aparatem zniewolenia.

W grupie słuchaczy, którzy obejrzeli spektakl, byli przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP działających m.in. w Nakorach, Domanicach, Krynicy, Suchożebrach, Mokobodach, a także reprezentanci KGW ze Strzały oraz słuchacze z Siedlec i podsiedleckich miejscowości.

- Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć ten spektakl, dziękujemy dyrektorowi Katolickiego Radia Podlasie za taką możliwość, polecamy się na przyszłość - powiedzili słuchacze z koła w Suchożebrach. Dodali, że sztuka zrobiła na nich duże wrażenie. - Częściowo pamiętamy te trudne, komunistyczne czasy, ta sztuka bardzo dobrze opisuje metody komunistów - przyznali.

Akcja sztuki rozgrywa się w mrocznych latach 50. XX wieku, ale nie brak w niej współczesnych odniesień. Historia życia Prymasa układa się w uniwersalną opowieść  o wierze i ludzkich wyborach wobec prześladowań ze strony komunistów. Postać Prymasa zostaje opisana z perspektywy wroga, który przez długie lata bezskutecznie szukał argumentu, by go skompromitować i usunąć z życia publicznego i świadomości narodu.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA /TUTAJ/