Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Aktualności

Zaproszenie do świętowania 30 lat Katolickiego Radia Podlasie

foto
2022-08-30 12:31:00
Już w sobotę 3 września, z okazji jubileuszu Katolickiego Radia Podlasie spotkamy się na wspólnym świętowaniu. Chcemy dziękować Panu Bogu za to, że wspólnie możemy wypełniać ewangeliczny nakaz: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”.

Pierwszym punktem uroczystości będzie Msza św. w katedrze siedleckiej, która rozpocznie się o godz. 10:00. Eucharystii w intencji wszystkich, którzy tworzyli i tworzą media naszej diecezji, będzie przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Następnie w ogrodach kurialnych zaplanowany jest festyn rodzinny. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie Koła Przyjaciół KRP wraz z duszpasterzami oraz grupy modlitewne, które modlą się za pośrednictwem naszej stacji.

Jak wskazuje ks. Marek Bieńkowski - dyrektor KRP, to dzięki wielu ludziom dobrej woli możliwe jest, aby do współczesnego człowieka docierać z najlepszą informacją – Dobrą Nowiną. Zaplanowany festyn, jest formą wdzięczności, ale i przede wszystkim okazją do wspólnego przeżywania radości – 30 lat istnienia KRP. - Nasz jubileusz chcemy rozpocząć od wspólnej Eucharystii; dziękczynienia za to, że również dzisiaj, możemy aktywnie i twórczo, jako Kościół wykorzystywać media do ewangelizacji. Katolickie Radio Podlasie czyni to już od 30 lat; a obecnie wykorzystujemy już nie tylko radio, ale i media społecznościowe, sieć internetu, a także bogactwo przekazu za pośrednictwem video - wskazał ks. Marek Bieńkowski.

Katolickie Radio Podlasie oraz FARO.TV przeprowadzi transmisję Mszy św.

Program:11:15 - rozpoczęcie festynu
11:20 – Kapela Zbucka
11:50 – kapela Moko-Bęc z Mokobód
12:30 - zespół Pawłowianki z Nowego Pawłowa
13:00 – Studio Piosenki Singers z Siedlec  
13:30 – wręczenie wyróżnień  
14:00 – zespół Babie Lato z Gm. Suchożebry
14:20 - zespół Śpiewaczy Chodów
14:40 - zespół Gwiazdor z TerespolaZaplanowane są liczne atrakcje dla najmłodszych.
Zespół Katolickiego Radia Podlasie