Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Radiowa Rodzina

Kąkolewnica - Świętego Filipa Neri

2009-03-30 16:32:42
  Proboszcz - Ksiądz Emilian Zarzycki
  Prezes - Stanisława Głowniak


     Oddział powstał w kwietniu 1996 roku staraniem ówczesnego Proboszcza Księdza Tadeusza Dzięgi.
Przez wiele lat Oddziałem opiekował się Proboszcz Ksiądz Tadeusz Wasiluk. Dziękujemy za Waszą wierność i wsparcie.

więcej

Kobylany (parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Huszlewie)

2009-03-30 16:30:07
  Proboszcz - Ksiądz Marian Franczuk
  Opiekun - Ksiądz Marian Franczuk
  Prezes - Elzbieta Jakimiuk
  Zastępca - Krystyna Geresz


     Oddział powstał w listopadzie 2005 roku staraniem Księdza Wojciecha Burkata oraz naszych Przyjaciół licznie zamieszkujących Kobylany. Prezesa dzielnie wspiera jej zastępczyni Krystyna Geresz.

więcej

Kock - Wniebowzięcia NMP

2009-03-30 16:27:17
  Proboszcz - Ksiądz Prałat Bogdan Krawczyk
  Prezes - Henryka Ciszewska
  Prezes honorowy - Edmund Oniśk


     Oddział powstał 29 kwietnia w 1996 roku staraniem Proboszcza Księdza Kanonika Jana Kazimierczuka oraz licznej grupy Przyjaciół Radia z Kocka i okolic. Do 1 czerwca 2006 roku obowiązki Prezesa wiernie pełnił Edmund Oniśk. Zastąpiła go Henryka Ciszewska, która wraz z licznymi przyjaciółmi inicjują wiele wspaniałych przedsięwzięć. Szczęść Wam Boże

więcej

Kodeń - Świętej Anny, Sanktuarium Maryjne

2009-03-30 16:23:07
  Proboszcz - Ojciec Stanisław Wódz
  Opiekun - Ojciec Stanisław Wódz
  Prezes - Alina Hordyjewicz

 
     W Sanktuarium Maryjnym Oddział powstał w lutym 2006 roku staraniem Proboszcza Ojca Stanisława Wódza oraz licznej grupy Przyjaciół Radia. Mimo dużej liczby kilometrów systematycznie odwiedzamy siebie. Jesteśmy wdzięczni, że nasi przyjaciele polecają całą Radiową Rodzinę w tym szczególnym miejscu.

więcej

Kotuń - Świętego Antoniego

2009-03-30 16:13:18
  Proboszcz - Ksiądz Kazimierz Chełstowski
  Opiekun- Ksiądz Kazimierz Chełstowski
  Prezes - Janina Fryske
  Zastępca - Ewa Sęderska, Elżbieta Myrcha


     Oddział powstał w październiku 2005 roku staraniem Księdza Kanonika Marka Boruca oraz Przyjaciół Radia na czele z Janiną Fryske, Ewą Sęderską i Elżbietą Myrchą. Parafia ta słynie z bardzo pięknego kultu do Św. Antoniego. Kto chciałby odmówić wyjątkową Koronkę i Litanię do Świętego Antoniego zapraszamy bardzo serdecznie.

więcej

Kolembrody - Nawiedzenia NMP, Sanktuarium Maryjne

2009-03-30 16:10:38
  Proboszcz - Ksiądz Tadeusz Kot
  Opiekun - Ksiądz Tadeusz Kot
  Prezes - Leokadia Szwai


     Wyjątkowe miejsce, gdzie króluje Matka Boża przy której klęczą licznie nasi Przyjaciele, wypraszając dla swoich rodzin, parafii i Naszego Radia potrzebne łaski. Koło Przyjaciół działa oficjalnie od 21 października 2006 roku.

więcej

Konstantynów – Świętej Elżbiety Węgierskiej

2009-03-30 16:08:16
  Proboszcz - Ksiądz Mieczysław Milczarczyk
  Opiekun - Ksiądz Mieczysław Milczarczyk
  Prezes - Teresa Niczyporuk


     Oddział powstał 20 listopada w 2003 roku staraniem Księdza Mieczysława Milczarczyka oraz Przyjaciół Radia. Wielkim Przyjacielem Oddziału jest rezydujący w tej parafii Ksiądz Kanonik Władysław Proczek. Konstantynów znany jest nie tylko ze wspaniałej leśniczówki, która jest miejscem wspaniałych spotkań naszych przyjaciół, ale przede wszystkim z wielkiego serca. Z ciekawostek to właśnie z tej parafii pochodzi Ksiądz Józef Miszczuk - znany z audycji “Chrześcijańska Europa”.

więcej

Kościeniewicze - NMP Królowej Polski

2009-03-30 16:05:17
  Proboszcz - Ksiądz Marek Zalewski
  Prezes - Aneta Mazur
  Zastępca - Barbara Chazan,
Wanda Lipińska, Aniela Żeleżnicka
 
     Oddział powstał 21 maja 2008 roku staraniem Księdza Marka Zalewskiego oraz Przyjaciół Radia. Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykle urokliwego miejsca.

więcej

Krynica - NMP Częstochowskiej

2009-03-30 14:49:01
  Proboszcz - Ksiądz Sławomir Sulej
  Opiekun - Ksiądz Proboszcz Sławomir Sulej
  Prezes: Marlena i Zbigniew Protasiukowie


     Radiowa Rodzina w tej parafii powstała 8 października 2008. 
     Na to spotkanie wyruszyłem ze szczególnym zainteresowaniem. Przypomniały mi się bowiem wędrówki rowerowe po naszym regionie. Krynica zawsze była miejscem odpoczynku. Zbliżając się do kościoła w Krynicy z daleka uwagę przykuwa wieża swiatzni fantastycznie wkomponowującą się w błękitne niebo, które towarzyszyło mi w tym dniu. To piękno uwydatnia lekko pofałdowany teren. Naprawdę warto tam się wybrać tym bardziej, że ruch w tamtych okolicach jest niewielki a przyroda nietuzinkowa. Żyją tam bardzo oddani Kościołowi ludzie. Świadczy o tym fakt, że wielu parafian angażuje się w życie swojej wspólnoty. Wiele osób przystąpiło także do Radiowej Rodziny, a spora grupa jest z nami od lat. Szczególnie cieszy, że do Koła Przyjaciół przystąpiły dzieci. Prezesem została wybrana tamtejsza organistka Marlena Protasiuk, którą wspiera mąż, dzieci oraz liczna rzesza naszych przyjaciół. Bóg Zapłać za Wasze świadectwo.

więcej

Krynka - Świętego Jana Chrzciciela

2009-03-30 14:42:09
  Proboszcz - Ksiądz Krzysztof Pawelec
  Opiekun - Ksiądz Krzysztof Pawelec
  Prezes - Maria Księcio
    

     Oddział powstał w 1993 roku staraniem ówczesnego Proboszcza Księdza Tadeusza Białeckiego oraz Przyjaciół Radia na czele z Prezes Marią Księcio. Do Krynki nietrudno trafić. Jednak jak już ktoś tam się znajdzie to napewno szybko stamtąd nie wyjedzie znając życzliwość tamtejszego Proboszcza i Parafian. Dziękujemy za Waszą obecność i wielkie serce.

więcej

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html