Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Kościeniewicze - NMP Królowej Polski

2009-03-30 16:05:17
  Proboszcz - Ksiądz Marek Zalewski
  Prezes - Aneta Mazur
  Zastępca - Barbara Chazan,
Wanda Lipińska, Aniela Żeleżnicka
 
     Oddział powstał 21 maja 2008 roku staraniem Księdza Marka Zalewskiego oraz Przyjaciół Radia. Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykle urokliwego miejsca.

więcej

Krynica - NMP Częstochowskiej

2009-03-30 14:49:01
  Proboszcz - Ksiądz Sławomir Sulej
  Opiekun - Ksiądz Proboszcz Sławomir Sulej
  Prezes: Marlena i Zbigniew Protasiukowie


     Radiowa Rodzina w tej parafii powstała 8 października 2008. 
     Na to spotkanie wyruszyłem ze szczególnym zainteresowaniem. Przypomniały mi się bowiem wędrówki rowerowe po naszym regionie. Krynica zawsze była miejscem odpoczynku. Zbliżając się do kościoła w Krynicy z daleka uwagę przykuwa wieża swiatzni fantastycznie wkomponowującą się w błękitne niebo, które towarzyszyło mi w tym dniu. To piękno uwydatnia lekko pofałdowany teren. Naprawdę warto tam się wybrać tym bardziej, że ruch w tamtych okolicach jest niewielki a przyroda nietuzinkowa. Żyją tam bardzo oddani Kościołowi ludzie. Świadczy o tym fakt, że wielu parafian angażuje się w życie swojej wspólnoty. Wiele osób przystąpiło także do Radiowej Rodziny, a spora grupa jest z nami od lat. Szczególnie cieszy, że do Koła Przyjaciół przystąpiły dzieci. Prezesem została wybrana tamtejsza organistka Marlena Protasiuk, którą wspiera mąż, dzieci oraz liczna rzesza naszych przyjaciół. Bóg Zapłać za Wasze świadectwo.

więcej

Krynka - Świętego Jana Chrzciciela

2009-03-30 14:42:09
  Proboszcz - Ksiądz Krzysztof Pawelec
  Opiekun - Ksiądz Krzysztof Pawelec
  Prezes - Maria Księcio
    

     Oddział powstał w 1993 roku staraniem ówczesnego Proboszcza Księdza Tadeusza Białeckiego oraz Przyjaciół Radia na czele z Prezes Marią Księcio. Do Krynki nietrudno trafić. Jednak jak już ktoś tam się znajdzie to napewno szybko stamtąd nie wyjedzie znając życzliwość tamtejszego Proboszcza i Parafian. Dziękujemy za Waszą obecność i wielkie serce.

więcej

Krześlin - Świętego Mikołaja Biskupa

2009-03-30 14:39:47
  Proboszcz - Ksiądz Jarosław Fałdowski
  Opiekun - Ksiądz Jarosław Fałdowski
  Prezes - Barbara Kozioł


     Oddział powstał  14 maja 2006 roku staraniem Księdza Jarosława Fałdowskiego oraz Przyjaciół Radia na czele z Barbarą Kozioł oraz Małgorzatą Łukaszewicz dzielnie wspieranych przez licznych przyjaciół, sympatyków z tej parafii. Szczególne dobro tej parafii to Służba Liturgiczna oraz inicjatywa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To niewielka, ale bardzo piękna parafia, której centrum stanowi wspaniała Świątynia i jeszcze wspanialsi ludzie. A jakie tam pyszne jedzenie ... mieszkają tam prawdziwe gospodynie.

więcej

Krzywośnity (parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Huszlewie)

2009-03-30 14:35:32
  Proboszcz - Ksiądz Marian Franczuk
  Opiekun - Ksiądz Marian Franczuk
  Prezes - Marianna Sergiejuk


     Oddział powstał w czerwcu 2000 roku staraniem Księdza Wojciecha Burkata oraz naszych Przyjaciół licznie zamieszkujących Krzywośnity. Niezwykle malowniczo położona miejscowość zachęca do zatrzymania się i napawania pięknem przyrody. Z ciekawostek: jest mało prawdopodobne, że w tym zagłębiu truskawkowym turysta nie zakupi tych pysznych owoców.

więcej

Łomazy - Św. Apostołów Piotra i Pawła

2009-03-30 14:32:57
  Proboszcz - Ksiądz Adam Kamecki
  Opiekun - Ksiądz Piotr Woźniak
  Prezes - Grażyna Wołosowicz
  Zastępca - Andrzej Wiński, Irena Kamińska


     Radiowa Rodzina w tej parafii oficjalnie działa od 3 października 2007 roku. Od wielu lat istnieje tam liczna grupa naszych Przyjaciół. Koło to jest bardzo pomysłowe i niepowtarzalne. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe inicjatywy.

więcej

Łuków - Przemienienia Pańskiego, Kolegiata Łukowska

2009-03-30 14:28:11
  Proboszcz - Ksiądz Kanonik Antoni Pietruszka
  Opiekun - Ksiądz Wojciech Cholewa
  Prezes - Barbara Redzik

 
     Oddział powstał 1 maja 1996 staraniem ówczesnego Proboszcza Księdza Jana Kurka oraz poprzedniej Prezes Teresy Matuszewskiej. Radiowa Rodzina zaprasza w drugi czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o 18.00. Podczas tej Eucharystii członkowie Oddziału przygotowują niepowtarzalną oprawę liturgiczną. Przyjaciele Radia na co dzień działają w Kółkach Różańcowych i Akcji Katolickiej i za Wasz trud składamy serdeczne Bóg zapłać.

więcej

Łuków - Św. Brata Alberta

2009-03-30 14:20:44
  Proboszcz - Ksiądz Kanonik Bogusław Bolesta
  Opiekun - Ksiądz Wikariusz Paweł Paszkiewicz
  Prezes - Alina Ciołek


     Radiowa Rodzina powstała w tej parafii 26 października w 2007 roku staraniem Proboszcza Księdza Kanonika Bogusława Bolesty oraz Prezes Aliny Ciołek wspieranych przez przyjaciół naszego radia.

więcej

Milanów - Niepokalanego Poczęcia NMP

2009-03-30 14:18:29
  Proboszcz - Ksiądz Marian Banasiuk
  Opiekun - Ksiądz Marian Banasiuk
  Prezes - Zofia Kalinowska


     Oddział powstał  w 1996 roku staraniem ówczesnego Proboszcza Księdza Jerzego Janowskiego oraz naszych Przyjaciół licznie zamieszkujących w Milanowie. Obecny Proboszcz bardzo twórczo wpisuje się w historię parafii. Świadczy o tym wiele inicjatyw, które sprawiają że ludzie są coraz bliżej i pełniej w Kościele. Można przekonać się o tym m.in. na własne uszy ... bowiem tam, jak mało gdzie śpiewa się tak pięknie.

więcej

Nakory (parafia NMP Częstochowskiej w Krynicy)

2009-03-30 14:15:15
  Proboszcz - Ksiądz Sławomir Sulej
  Opiekun - Ksiądz Sławomir Sulej
  Prezes - Elżbieta Pulkowska
  Zastępca - Krystyna Pec

 
     Radiowa Rodzina działa tam od 24 października 2008. Czy Państwo kiedykolwiek odwiedzali Nakory? (dodam, że miejscowość jest położona na terenie parafii Krynica). Nakory to miejsce, które znane mi jest z wędrówek rowerowych, choć przyznaję, że tej pięknej kaplicy jak dotąd nie widziałem, ponieważ jest położona kilkadziesiąt metrów od głównego szlaku komunikacyjnego. Kaplica ta jest przykładem wielkiego poświęcenia i świadectwa tamtejszych ludzi.
     Mieszkańcy Nakor licznie przybyli na spotkanie z opiekunem Radiowej Rodziny. Po nieco dłuższej konferencji założyliśmy Koło Przyjaciół. Cieszy fakt, że do koła licznie wstąpiły dzieci i młodzież. Każdy otrzymał radiową legitymację i zapewnił o swoim zaangażowaniu. Jednym z ustaleń jest organizowanie festynów w Nakorach. Dziękuję za to ubogacające spotkanie.

więcej

I Powiatowa Konferencja Edukacyjna

20 lutego w Łosicach spotkają się uczestnicy pierwszej konferencji edukacyjnej powiatu łosickiego więcej

Przedszkoliada

19 lutego w hali ARMS przy ul. Prusa 6 w Siedlcach odbędzie się impreza z cyklu ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR więcej
zobacz wszystkie