Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Archiwum

Konstantynów - podsumowanie działalności Parafialnego Oddziału KP KRP za 2008 rok

2009-01-28 17:40:38
Zadania statutowe realizowane są wspólnotowo i indywidualnie. Odbyło się 11 spotkań modlitewnych rozpoczynających się Mszą Św. Na spotkaniach są czytane fragmenty Pisma Św. a szczególnie o działalności Św. Pawła.

Na kilku spotkaniach omawialiśmy program „Chrzest w życiu i misji kościoła". Ksiądz Proboszcz zapoznał nas z historią powstania kościoła. Już zapoznaliśmy się z I częścią materiałów przygotowanych na rok 2008/09 pod tytułem „Boża wizja człowieka”. Bierzemy udział w kongresie eklezjologicznym. Od kilku lat w kościele w każdy piątek odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Szerzymy kult Miłosierdzia Bożego, dlatego 23 maja wyjeżdżaliśmy do Sokołowa Podlaskiego. Zwiedziliśmy sanktuarium MB i wzięliśmy udział w transmisji nabożeństwa do MB. Tam wpisaliśmy się do kroniki, a do naszej kroniki wpisał się kustosz tego sanktuarium ks. Stanisław Bogusz. Na niektórych spotkaniach zastanawiamy się co chciał powiedzieć nam Pan Jezus na podstawie wysłuchanej ewangelii; np. 13 kwietnia - „Ja jestem dobrym pasterzem", 12 października - „Wielu powołanych lecz mało wybranych".  

Stwarzamy atmosferę do pracy nad sobą, dążymy do rozwoju swojej osobowości. Od kilku lat przewodniczymy modlitwom w czasie:

- w sierpniu duchowej pielgrzymki do Częstochowy, - w październiku modlitwach różańcowym wraz z młodzieżą, - w listopadzie modlitwom za zmarłych z poszczególnych miejscowości. Zajmujemy się oprawą liturgiczną na głównej mszy w niedziele i święta. Wykonaliśmy 11 gazetek, które zawieszone były w gablocie przy kościele. Związane one były treściowo z wydarzeniami z życia naszego kościoła lokalnego lub ogólnego. W maju wywieszone były zagadnienia zachęcające do wszystkich parafian do czytania Pisma Świętego. Dwa razy w roku tj. 9 marca i 22 listopada wyjeżdżaliśmy do Seminarium Duchownego w Nowym Opolu i obejrzeliśmy sztukę o Męczennikach Podlaskich i Św. Pawle. 2 kwietnia w 3 rocznicę śmierci Jana Pawła II braliśmy udział w akademii, na którą złożyły się: program słowno-muzyczny i modlitwy i Msza Św.

Stale współpracujemy i włączamy się w akcje prowadzone przez KRP: - 6 razy uczestniczyliśmy w modlitwach wieczornych, - braliśmy udział 29 czerwca w 16 rocznicy powstania radia w Pratulinie, - 21 września w piątym kroku wspólnoty radiowej w Terespolu pt. "Słowo Boże w moim życiu".

Przebywamy ze sobą: - 20 kwietnia druga rocznica wyborów zarządu naszego oddziału- spotkanie w GCK na wspólnym obiedzie na którym ks. Proboszcz zreferował IV część „Chrzest w życiu i misji kościoła"- „Grzechy pierwszych królów", - 17 grudnia spotkanie opłatkowe. Rozeznanie potrzeb w najbliższym środowisku: - udzieliliśmy pomocy materialnej osobie uległej wypadkowi w postaci pieniędzy i innych potrzebnych rzeczy, - wysłaliśmy pieniądze na Pomoc Kościołowi w Potrzebie - w sumie 1150 zł w 3 wpłatach, - każdy indywidualnie pomagał potrzebującym, - przygotowywaliśmy fanty na loterię, - wysłaliśmy 12 wpłat na rzecz naszego radia.

W miarę możliwości odwiedzamy osoby samotne, chore.

Pracę podsumowała prezes Teresa Niczyporuk.


Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html