Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Archiwum

Spotkanie opłatkowe w Kąkolewnicy

2009-01-29 17:13:48
„ Łączą nas wspólne korzenie przodków naszych”

Dnia 25.01.2009r. w parafii św. Filipa Neri w Kąkolewnicy odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, w którym uczestniczyli: przedstawiciel KRP p. Jan Jaroszyński i członkowie Koła Przyjaciół z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Brzozowicy Dużej. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. sprawowaną w intencji Katolickiego Radia Podlasie, członków Koła Przyjaciół i zaproszonych gości. Prosiliśmy Boga, aby zesłał na nas potrzebne łaski, abyśmy jak św. Paweł mogli kiedyś powiedzieć: „ Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Przeżyliśmy tą Eucharystię w sposób szczególny, gdyż był to dzień, w którym obchodziliśmy święto nawrócenia św. Pawła – Apostoła Narodów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy listu Episkopatu Polski przybliżającego tą niezwykłą postać oraz usłyszeliśmy konkretne wezwania związane z przeżywanym obecnie rokiem Świętego Pawła. Odkryliśmy, że wciąż za mało karmimy się słowem Bożym, powinniśmy wciąż wsłuchiwać się w głos Boga i stawać się z dnia na dzień głosicielami Ewangelii Chrystusowej. W przygotowanie oprawy liturgii zaangażowały się panie z obu Kół oraz chór parafialny, ubogacający modlitwę wiernych.

Po Mszy św. udaliśmy się do domu parafialnego na dalszą część spotkania. Ks. Proboszcz Emilian Zarzycki, p. Jan Jaroszyński, p. Stanisława Głowniak - prezes Koła z Kąkolewnicy powitali zebranych gości min: Ks. Proboszcza Stanisława Abramczuka, p. Elżbietę Oponowicz i przyjaciół z Brzozowicy. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy Ewangelii o narodzeniu Jezusa i składając na dłoni poświęcony opłatek poleciliśmy w modlitwie wszystkich bliskich naszemu sercu. Dobre życzenia popłynęły prosto do Boga razem ze śpiewem kolęd.

Dalsza część spotkania przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze przy obficie zastawionych stołach. Był to czas spędzony na kolędowaniu, serdecznych rozmowach, wymianie doświadczeń, słuchaniu pięknego śpiewu pań z obu Kół, które wyśpiewując wybrane pieśni dedykowały je zacnym gościom. Na długo pozostanie w naszej pamięci pieśń:„ Miłość jest uśmiechem dnia, bo miłość uśmiech śle...”, którą usłyszeliśmy w wykonaniu pań z Kąkolewnicy pod przewodnictwem p. Stanisławy Głowniak.

Miłą niespodzianką była dla nas wizyta Ks. Dariusza Denisiuka – i p. Emilki, którzy dołączyli do nas wracając z radiowej niedzieli. Dane nam było cieszyć się obecnością obu naszych opiekunów Koła KRP i jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Było to na pewno niezapomniane spotkanie również dlatego, że podczas indywidualnych rozmów dowiedzieliśmy się jak wiele nas łączy – wspólne korzenie przodków mieszkających w Brzozowicy, czy Kąkolewnicy. Serdecznie dziękujemy Ks. Emilianowi Zarzyckiemu, Ks. Stanisławowi Abramczukowi p. Stanisławie Głowniak, p. Elżbiecie Oponowicz paniom z Koła z Kąkolewnicy i Brzozowicy za modlitwę, otwarte serce, wielką życzliwość i wspaniałą ucztę. Jesteśmy wdzięczni za ubogacającą obecność p. Jana Jaroszyńskiego, Ks. Dariusza Denisiuka i p. Emilki. Życzymy opieki Matki Bożej i św. Maksymiliana Marii Kolbe w codziennym przekazywaniu słowa życia.

p. Stanisława Głowniak

p. Elżbieta Oponowicz - Prezesi Koła Przyjaciół KRP z parafii św. Filipa Neri i św. Maksymiliana Marii Kolbe


Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html