Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Archiwum

Kodeń - Radiowa Rodzina podsumowuje 2008 rok.

2009-04-25 21:39:13
    
     Rok 2008 dla Radiowej Rodziny z Kodnia jest drugim rokiem działalności. Koło liczy 21 osób. Spotkania odbywają się regularnie w środę, po drugiej niedzieli miesiąca, po mszy, która w Sanktuarium Kodeńskim sprawowana jest w sezonie zimowym o 17.00, a w letnim o 18.00. Opiekunem jest o. Proboszcz Stanisław Wódz.
     Członkowie Oddziału przygotowują oprawę liturgiczną Eucharystii. Zawsze członkowie czytają czytanie, modlitwę wiernych, czasem ktoś zaśpiewa psalm. Pamiętamy też o niesieniu darów do ołtarza.
     Na spotkaniu mdlimy się w intencji Radia i Ojczyzny, rozważamy Słowo Boże, a szczególnie Ewangelię na najbliższą niedzielę. Następnie każdy z członków wypowiada się na temat czytanej Ewangelii. Te rozmowy i rozważania pomagają nam ją bardziej zrozumieć.
     Z tej racji, iż nasza bazylika jest stacją w obchodach roku św. Pawła poznawaliśmy życiorys Świętego. Na modlitwy w wyznaczonym dniu przybywają wierni z okolicznych parafii. We wrześniu kilkoro członków uczestniczyło w pielgrzymce do Grecji „Śladami Św. Pawła”.
    Na naszej kodeńskiej kalwarii, na pamiątkę dwukrotnego pobytu kardynała Karola Wojtyły stanął pomnik. Każdego drugiego dnia miesiąca pod pomnikiem odmawiamy różaniec. Rozpoczyna się o 20.45 i kończy Apelem Jasnogórskim.
    W Wielkim Poście i w Adwencie czynnie uczestniczymy w rekolekcjach. Dużą frekwencją cieszą się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te mają bardzo piękną oprawę.
Wielkanoc i Boże Narodzenie są okazją do szczególnych spotkań świątecznych. Bardzo przyjemne są spotkania w karnawale przy pączkach i faworkach.
    24 czerwca miało miejsce szczególne spotkanie, gdyż przyjechał do nas ksiądz Dariusz Denisiuk. W tym dniu bowiem obchodziliśmy drugą rocznicę powstania naszego Koła.
    W uroczystość Bożego Ciała, Koło Przyjaciół ubierało jeden z ołtarzy. Kodeńska Radiowa Rodzina dwa razy uczestniczyła w modlitwie różańcowej w radiu. Ponadto uczestniczyliśmy w obchodach 16 rocznicy powstania KRP w Pratulinie oraz w Terespolu - w piątym roku istnienia tej wspólnoty.
     Przed uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy stare, zaniedbane groby. Nasze Panie chętnie odwiedzają osoby chore, które może nie potrzebują opieki fizycznej, ale wsparcia duchowego. Dlatego też Prezes Koła zaangażowała się w pracę „Klubu Seniora”, a szczególnie zespołu śpiewaczego.
      W Wielkim Poście zaangażowaliśmy się w zbiórkę Jałmużny Wielkopostnej na rzecz KRP.
     Na koniec w imieniu całej kodeńskiej wspólnoty pragnę podziękować Katolickiemu Radiu Podlasie za transmisje odpustowe Mszy świętej: 2 lipca oraz 14-15 sierpnia. Dzięki tym transmisjom bardzo wielu słuchaczy może wysłuchać Eucharystii i przynajmniej duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy przybyli do Matki Bożej Kodeńskiej.
     Zarówno my, mieszkańcy Kodnia, jak i Ojcowie Oblaci, opiekunowie Matki Bożej jesteśmy za obecność radia bardzo, ale to bardzo wdzięczni.

     Alina Hordyjewicz - Prezes Oddziału w Kodniu


Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html